| Anoniim434332232332 a întrebat:

Daca am 20 de ani mai pot creste in inaltime? sunt foarte scund am 1.78, urasc aceasta inaltime de spiridus.Multi oameni rad de mine pentru ca sunt pitic mai ales fetele. Exista ceva medicamente care ma pot inalta macar cu 3-4 cm?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La 1,78 nu esti foarte scund, asta e media la barbati din Romania, chiar nu inteleg cum te vezi tu scund la 1, 78, de crescut nu se mai poate decat prin operatie dar natural e imposibil asa ceva

| Divy a răspuns:

Înălțimea ideală e 1, 80 dacă depășești cu mult valoarea în plus sau minus vei putea spune că ești o persoană urâtă, momentan tu nu faci altceva decât să vezi că râd de înălțimea ta, iar lucrul de care râdeau era altceva, deci și prin urmare ai 20 de ani degeaba.

| MeForeverAlone a răspuns:

Ai putea face baschet, deși eu cred că la 1, 78 ești destul de înalt, poate voai să spun spiriduș uriaș happy
Eu cred că dimpotrivă, e o înălțime tocmai bună, dacă te-ai mai înălța ai fi mult prea înalt. Știi câți actori își doresc să aibă înălțimea ta și nu pot? Zi mersi că ai crescut atât, alții rămân la 1, 60 sau la 1, 70
Deci încă o dată, trebuie să te întinzi mult. Bachetul și înnotul ajută foarte mult, și mai poți căuta pe google sau pe Youtube exerciții pentru înălțat.
Eu îți urez baftă!

| Juviia a răspuns:

Nu,de la 18 ani nu mai crești, dar poți practica anumite sporturi ca să te mai înalți cu câțiva cm.(baschet, înot)
Din câte știu, nu sunt medicamente pentru așa ceva.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Mai poti creste pana la 21 ani in functie de metabolismul tau