| anonim_4396 a întrebat:

Daca am stat in chirie fara contrat si nu am mai platit ultimele 2 luni si acum plec in strainatate are ce sa imi faca? big grin

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si in strainatate esti sigur ca va merge? Sa nu cumva sa te intorci inapoi si ai sa dormi pe strada. Ca acolo nu vei mai putea.

| cristi202 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca, dar corect si frumos sa platesti. Eu in locul tau m-as pune in situatia propietarului. Ti-ar conveni sa astepti niste bani care nu mai vin?

| Ievi a răspuns (pentru cristi202):

Nu dar numai am venituri deloc, abia banii de drum.
Ma duc sa muncesc strainatate,
Si asa daca i-as spune, ar zice ca nu-l intereseaza daca am sau nu. Doar sa-i dau banii.
Asa ca nu are rost sa mai pierd vremea.

| cristi202 a răspuns (pentru Ievi):

OK, te duci sa muncesti, dar imediat dupa ce ai plecat il suni sa iti dea un cont in care sa ii bagi banii cand ii vei avea
. Asa ar fi corect. Desi, va crede, cand va vedea ca ai plecat, ca nu va mai vedea acei bani, si cred ca are sanse reale in aceasta privinta.

| sierra1 a răspuns:

In afară de a-ți aduna obrazul de pe jos (așa ar fi normal, de rușine) eu i-aș propune să facă o plângere la poliție

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Plătește-ti măcar intretinerea, facturile (gaz, curent-> fiindcă ai beneficiat de ele).
Nu ai dormit in canale, ori in Gara de Nord, ai avut confort. happy

| johnnny123 a răspuns:

Foarte frumos, n-am ce zice...

Ție ți-ar conveni dacă angajatorul nu ți-ar plăti două salarii justificând că nu a făcut profit în lunile alea? Sau ai veni imediat pe TPU să întrebi cum poți să-l dai în judecată?

| EzSimple a răspuns:

Ramai un datorii si ai un credit scor slab(daca platesti card)