| anonim_4396 a întrebat:

De ce întâmplări haioase ați avut parte în liceu?(mai ales cu profi)

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

O groaza, am nimerit intr-o clasa de tampiti, eram tampit si eu pe atunci si ne tineam de prostii,, mai ales ca eram o gasca ce eram uniti din toata clasa, 5 eram care ne aveam ca fratii, nu ne certasem niciodata/

O data am mers cu 2 din colegi sa ne plimbam dupa ore, imi ziceau ei o ruta buna sa ajungem mai repede, cunosteau zona mai bine decat mine, eu eram din alta zona si nu stiam pe acolo. Luam autobuzul, mergem ce mergem si nu oprea la nicio statie,, avea regim special in care iesea din oras, noi nu stiam asta, deja aveam 40 de minute in care nu oprise la nicio statie si ii intrebam care e faza cu autobuzul ala, apoi mi-au zis ca nici ei nu stiu..., uitase care e cel bun, ne zisese o femeie care era acolo ca opreste doar la capat. Aproape dupa 1 ora a oprit la capat, efectiv era padure stanga-dreapta si zona era pustie, de nu i-am injurat, apoi am asteptat sa ne duca inapoi.

Aveam o profa naspa la mate, o baba care asculta ora de ora, ne scotea la tabla...eram cativa praf de tot la materia asta, ne daduse test o data si am aveam un coleg caruia ii faceam farse, facusem mai multi teste cu numele lui, comedie totala cand venise notele, avea 4 de 2 la testul ala)))

Altul a cazut pe scari si isi rupsese pantalonii in dos, a fost nevoit sa stea 5 ore asa, ghinionul lui a fost ca s-a intamplat asta la prima ora.

La mine in liceu erau clasice glumele alea in care sa ti se traga pantalonii jos in public. Intr-o zi era holul plin, mai erau si 2 profesoare, aveam un retardat care facea glumele astea, l-a prins pe un coleg nepregatit si cand a apucat, a tras cu tot cu chiloti, l-a lasat p-ala gol in fata holului, mai aveam putin si vomitam de ras, tot holul a fost asa, cu toate ma simteam prost pentru el.

Multe alte intamplari amuzante, acum pe moment nu mi le amintesc pe toate...parca mi se face dor cand povestesc despre perioada asta, au fost 4 ani frumosi cu multe amintiri!