| Mariο a întrebat:

De ce planta aia galbena se numeste mana Maicii Domnului dar castravetele sau cartoful nu au nume din astea?
Adica sunt mai multe minuni care se intampla cu cartofi si castraveti. Eu am gasit o cruce intr-un castravete acum doi ani. Si nu sunt singurul.
De ce nu se numeste Castravetele Domnului? De ce doar unele plante sunt favorziate? Care e motivul. Ce minuni o facut mana Macii Domnului de poarta numele asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mana maicii domnului este o floare deosebita, nu o leguma oarecare, precum castravetele sau cartoful!

| Mariο explică (pentru Violleta2022):

Poate castravetele e o leguma oarecare pentru tine. Dar pentru mine nu.Un simplu castravete mi-a salvat viata acum multi ani. Eram ateu, desfranat betivan si ticalos. Si ateu as fi ramas pana in ziua de azi daca nu as fi gasit o cruce intr-un castravete.

| syd a răspuns:

I lol'd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu care e istoria ta cu castravetele, da' daca vrei sa vezi adevarate drame si povesti de viata scrie pe youtube Florin Piersic si Castravetele sau Florin de la Caransebes Castravetele...sad