| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt respinsa de ceilalti? de multe ori am auzit cuvinte de genul "fa' urato" de la baieti sau strigau dupa mine, doar pentru ca am aparat dentar sunt un monstru? Un coleg mi-a adresat niste cuvinte foarte urate si facea glume pe seama mea, de atunci sunt respinsa de toti colegii.Mereu incerc sa ma integrez ii fac sa rada dar nimic. Am ramas singura doar pe prietena mea o mai am. Ce pot sa fac? M-am saturat sa nu ma bage nimeni in seama.Nu e nimeni obligat sa vb cu mine dar sunt si eu om.

6 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ehh... uite asa ne suceste viata.Azi asa, maine altfel, lasa ca se-n'varte roata.

| Didw a răspuns:

Hey! Stai linistită. Logic că nu eşti un monstru! Mai exista şi asa zisii copii care se cred ei : minunaţi. Şi restul pentru ei sunt un nimic. Şi eu o sa-mi pun aparat dentar la vară. Poţi să îmi zici cum este să ai? Mersi kiss
App. capu sus. O să-şi dea seama ceilalţi că au greşit in privinţa ta! Pa, pa kiss

| LoLo a răspuns:

Hey...cum sa fi un monstru? intr'un timp m-am rugat de mama ca sa merg sa imi pun si eu aparat dentar deoarece ma mai intinereste chit ca am 16 anitongue.Nu trebuie sa iti pese de cea ce zic ceilalti, adica cei din jurul tau, nu ii baga in seama, trateazai cu indiferenta, arata'le ca nu esti mai inferioara decat ei si nu esti nici superioara deoarece toti suntem la fel, nici unul nu este mai superior sau mai inferior decat altul.Toti suntem oameni asa cum ai spus si tu 'sunt si eu om', asa ca nu ar trebui sa te intereseze cea ce cred ei despre tine, demonstreaza'le ca esti mai buna ca ei si sti sa le intorci replica inapoi, ca poti face fata unor situatii care sunt foarte jenante.

Asa ca mergi cu capul sus si inainte, nu aparatul strica cum arati ci felul cum te comporti.

bafta...

| Looovely a răspuns:

Sincer...nu cred ca fabtul ca porti aparat e problema ptk cunosc multe fete frumoase care au aparat si sunt atat de populare in scl me ca le cunosc si tocilarii probabil colegii tai sunt de vina ptk n-au de cine sa se ia si te-au gasit pe tine mai fraiera...incearca sa te dai bine mai intai pe langa fete si apoi cu baietii si nu mai fi complexata din cauza aparatului love struck

| karla_3547 a răspuns:

Stiu ca ai mai auzit asta, dar incearca sa ignori acei oameni din jurul tau care te fac sa te simti rau si te jignesc. Acei oameni nu sunt decat niste monstrii ei insisi, pentru simplul fapt ca se amuza pe seama unei persoane fara sa le pase ca o ranesc. Nici nu trebuie sa incerci sa le intrii in gratii, prefa-te ca nu exista pentru tine. Axeaza-te doar pe acei oameni care iti sunt cu adevarat prieteni, nu ai nevoie de restul... poate la tine e si varsta prejudecatilor, dar ai sa treci peste. Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza ca porti aparat dentar si nu importa cum arata comporta ce ai in suflet cine cu adevarat esti...Colegii tai nu inteleg dar o sa le vine mintea la cap si o sa inteleaga ceea e asta sa se riide de o fata. happy