| Bisbiavatar12 a întrebat:

De ce trebuie sa invat franceza la scoala si nu rusa? De ce este a doua limba invatata dupa engleza?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca rusa nu este limba de circulatie internationala. Franceza da.

| sierra1 a răspuns:

Se numește "cerere și ofertă" lumea nu cere explicit ceva, profii de franceză n-au ce face și predau iar cei de rusă se specializează intr-o a 2 a limba

| Sn4k3 a răspuns:

E mai vorbita.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Rusa e inutila

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru supadeceapa):

Ca tine happy

| supadeceapa a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

Cat poti sa te oftici pentru un eronat? laughing Ia tu ignor sa vad cum ma mai spamezi acum

| Dalmore a răspuns:

Pentru că suntem o țară francofonă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca s-a facut un studiu din care s-a inteles ca engleza este cea mai vorbita limba in lume, iar dupa ea se situeaza franceza, rusa si germana.Acum nu stiu de ce nu se studiaza rusa la tine, in loc de franceza, dar e posibil ca lucrurile sa se schimbe in viitor, daca Putin se tine de cuvant si uneste Romania cu Rusia.Adica nu am priceput bine ce e cu unirea asta, dar a spus ceva de genul ca in 24 de ore se poate muta la Bucuresti, cu tot cu acareturi si ia si armata cu el, eu prima data intelesesem amanta, dar era vorba de armata.Nici eu nu stiu rusa si de-aia gresisem.Sa speram ca se va muta, o sa avem si noi gaze mai ieftine.De fapt si acum sunt ieftine, dar nu stim noi.