| Joanne a întrebat:

As vrea sa invat o alta limba in afara de engleza si franceza(pe care le invat la scoala). Sugestii?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Invata japoneza daca ai habar cat de cat,e greu, dar e foarte cautata si se plateste bine, sau invata germana.

12 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Germana desi e destul de grea tongue

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Eu una iti recomand spaniola.hee hee
E o limba frumoasa, si foarte usoara.
Te uiti la cateva telenovele si deja poti vorbi. laughing:*

| Quibblo a răspuns:

Germanahappy?

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Portugheza. e foarte tare, are infulente din limba romana, precum ''sh, tz'' si altele.

| zalex98 a răspuns:

Pai eu de exemplu invat japonezabig grin si nici nu e chiar asa de scump(20 pe ora).

| Broadband a răspuns:

Io cred ca engleza e cea mai faina limba.
ai putea sa inveti germana
e mai grea un pic

| lulu_8735 a răspuns:

Germana-si ea este foarte cautata la firmele care au perteneriate cu germanii

| just27smile a răspuns:

Incearca germana...e o lb frumoasa, desi pare grea
poti incerca si rusa...

iti propun un joc :
-ia un glob pamantesc;
-inchide ochii si rotestel;
-cu ochii inchisi atinge un loc de pe glob;
-pe ce tara, stat, ai pus mana incearca sa inveti acea limba

happy

| Mary_5158 a răspuns:

Spaniola sau italiana, greaca,(Croatia)

| 2ochiicaprui a răspuns:

Italiana big grin

| shakira_5160 a răspuns:

Hmm...sincer sa-ti spun eu stiu spaniola, engleza, franceza si rusa vezi si tu din cele care le-am enumerat eu care iti place

| mihaellla1994 a răspuns:

Germana?