| dulcykaLy a întrebat:

Dupa ce criterii se aleg expertii TPU? dupa puncte, dupa numarul de fundite? cine ma lamureste si pe mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expertii sunt alesi in functie de calitatea raspunsurilor lor.Nici numarul raspunsurilor castigatore(funditele), nici numarul de puncte nu sunt un criteriu de selectie.Singura conditie pusa din punct de vedere cantitativ este ca utilizatorul respectiv sa aiba minimum 500 de raspunsui.

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu există reguli standard.

regis
| regis a răspuns:

Nu exista criterii stricte, la alegerea fiecarui expert se posteaza pe blog o scurta expunere de motive din care poti trage singura concluzii.

| Alyra a răspuns:

Dupa amandoua. Daca vrei sa fii expert TPU trebuie sa ai si foarte multe fundite si foarte multe puncte. Oricum, nu poti avea foarte multe fundite, daca ai putine puncte.