| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca o profesoara si o bucatareasa de la gradinita sa fie puse pe acelasi plan?

De exemplu,bucatareasa sa-i vorbeasca chiar de sus profesoarei si sa o faca proasta, sa rada de ea si sa nu o salute? Asta in timp ce are baiatul la scoala care face un obiect chiar cu profesoara.E drept ca profesoara e tanara.

Un motiv ar fi ca profesoara a refuzat sa mai faca pregatire cu baiatul ei mai de mult, motiv pentru care sotul bucataresei i-a prins o pisica si a otravit-o.Iar rasetele la adresa profesoarei pe care o face si "nebuna" cand aceasta o acuza din cauza pisicii, se datoreaza modului in care niste golani de la scoala cu multi bani se poarta la ora ei.Biata profesoara degeaba incearca sa-i puna la punct fiindca ei au examenele finale aranjate cu directorul scolii caruia nu-i pasa de cele ce se intampla la ore, ci de ce-i intra in buzunar de la parintii bogati ai golaneilor.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai vazut intrebari de-ale tale. Cred ca acea profesoara (care nu esti tu) nu ar trebui sa mai caute compasiune pe site-uri si sa inceapa sa-si puna viata in ordine.

Respectul se castiga sau se impune acolo unde este cazul, nu vine la pachet cu functia. Tu nu ai putut sa te impui in fata unor copii si nu cred ca posibilele "examene aranjate" au fost singurul motiv.

Incearca sa nu mai cauti vinovatul in exterior si accepta ca tu esti sursa problemelor tale, tu ar trebui sa te schimbi.

| doreal a răspuns:

Atata timp cat ii permite nu vad care-i problema.

| MihaelaCioplea a răspuns (pentru doreal):

Pai a incercat sa o puna la punct dar bucatareasa e deplasata.Ce ar trebui sa mai faca? Cele doua sunt vecine.Deci nu la scoala se intampla asa ceva.Profesoara sta cu mama ei.

| pilaf a răspuns:

Eu am o regulă de aur: nu te certa niciodată cu persoanele care au ca responsabilitate mâncarea ta...

| gingergirl1 a răspuns (pentru pilaf):

laughing

| MihaelaCioplea a răspuns (pentru gingergirl1):

Radeti de mine ca sunt proasta bata?