| Nicol1D a întrebat:

Hei TPU.Voi ce parere aveti despre oamenii care le place sa stea închisi în casa, care nu le place sa socializeze si care nu merg la petreceri?

15 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Eu fac parte din această categorie. Mă bucur că sunt așa.

| William a răspuns:

Ii urasc.

| Doub a răspuns:

Pff, am şi eu momente de genul.
Fiecare face ce vrea cu viaţa lui.

| RainmakerX a răspuns:

Nu am nicio parere despre ce decid altii sa faca.
Eu unul consider ca fiecare face ce vrea.
Unii prefera sa stea singuri, altii prefera sa fie inconjurati de multi oameni alaturi de care sa socializeze.
Sincer eu unul am o parere rea despre aproape toti oamenii pana la proba contrarie, asa sunt eu...
Deci consider ca fiecare face ce vrea, daca ei prefera sa fie singuri atunci este decizia lor...
Eu unul consider totusi ca este bine sa stai singur cateodata dar mi se pare oarecum trist sa ramai asa pentru totdeauna.Deci am o parere echilibatra despre ei. Nu consider ca ceea ce fac ei este bine dar nici daca ar umbla prin toate cluburile nu ar fi mai bine. Sunt oarecum indiferent in aceasta privinta insa tind sa am o parere rea despre ei cateodata, in momentele in care acesti oameni exagereaza si vor sa ramana singuri chiar si in momentele importante din viata lor, atat.
Este doar parerea mea! Sper ca ai inteles!
Bafta!

-Blytz-

| Suck a răspuns:

Sunt oameni inchisi la minte, mereu melancolici, eu nu vad asta ca pe o calitate.

| T0T a răspuns (pentru Suck):

Eu sunt un tip foarte melancolic de obicei și nu mă consider închis la minte dar dacă tu consideri asta mulțumesc, doar că vreau să îți văd și argumentele, desigur strict legate de mine.

Cât despre întrebare, e treaba fiecăruia ce face. Acum nu poți nici sta mereu închis în casă tot prinzi o petrecere, o ocazie sau o ieșită, altfel mi se pare un pic ciudat.

| Suck a răspuns (pentru T0T):

Legate de tine? Esti mult prea dramatic si risti sa intri in depresie, daca nu cumva ai avut deja asa ceva.

Nu am nimic cu nimeni doar ca nu mi se pare o calitate.

| T0T a răspuns (pentru Suck):

Nu, nu am avut nicio depresie. Nu te îngrijora din acest punct de vedere. Tu știi ce înseamnă închis la minte totuși?

| Suck a răspuns (pentru T0T):

Da, o persoana care nu prea socializeaza si nu accepta parerile celorlalti.

| T0T a răspuns (pentru Suck):

Nu are nicio treabă faptul de a socializa cu faptul de a fi închis la minte. Când nu socializezi se numește că ești închis în tine, nu la minte. Când nu accepți alte păreri și când nu ești în stare să privești din mai multe perspective, atunci într-adevăr se numește a fi închis la minte. Acum ți s-a părut că eu nu aș accepta părerile altora? Și ce treabă are faptul că nu socializezi și faptul că nu accepți alte păreri?

| Suck a răspuns (pentru T0T):

E important sa socializezi in viata reala, sa cunosti cat mai multi oameni, ca sa reusesti in viata nu e destul sa stii carte. Eu niciodata nu am inteles oamenii cu acest tip de comportament, probabil nu am incercat destul.

Daca nu accepti alte pareri nu e tocmai bine, nimeni nu e asa destept incat sa se priceapa la orice dar totusi, toti isi dau cu parerea. Dupa ce asculti mai multe pareri iti poti face tu o parere care ar putea fi o decize finala corecta.

| T0T a răspuns (pentru Suck):

Numai la ce ți-am cerut nu mi-ai răspuns. Eu nu am zis că este bine sau rău dar în fine fie ca tine. Eu voiam mai pe ocolite să te fac să conștientizezi că faptul că nu ești social nu are nicio treabă cu faptul că ești închis la minte. Este un lucru evident pe care nu l-am spus direct, tocmai, ca să te fac să înțelegi treptat, dar dacă nu îmi răspunzi la ce îți cer o lăsăm ca tine.

| Sociopat a răspuns:

Si eventual se mai si plang de cat de naspa e societatea si mananca rahat despre cum ei sunt nu stiu ce fiinte superioare pentru ca citesc carti fantasy, se uita la animeuri si se joaca jocuri. Mizerii care trebuie scoase din zona de confort.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu avem dreptul sa criticam oamenii. Vezi tu, in lume, e nevoie de tot felul de oameni. Unii inteligenti, altii mai putin inteligenti. Cine ar mai merge la sapa, daca toti ar fi inteligenti?
Fiecare ''contribuie'' in societate.
Acele persoane care stau in casa, nu socilizeaza si nu se integreaza in grupuri, sunt persoane descurajate care nu au incredere in fortele proprii. Nu au prieteni, nu se simt integrati si asta-i motovul pentru care nu pot participa la petreceri.
Tu ai merge intr-un loc in care te-ai simti stinghera? Sunt convinsa ca nu.