| InGeRaSsDeCaTyFeAa a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare! Cine poate sa imi spuna si mie 5 motive pentru care un fumator ar renunta la tigari?
Mersi anticipat! :*
funditaa!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Uite 10 motive: http://adevarul.ro/......index.html

13 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Sunt scumpe, nu sunt deloc sanatoase, daca fumezi " mirosi a fum ", ii afectam pe cei din jur. nu stiu, nu sunt bune insa tot fumam. Cat e de ciudat!

| Melancolică a răspuns:

Eu am un singur motiv... cu banii luaţi pe ţigări puteai să-ţi iei ceva care să-ţi folosească cu adevărat.
Baftă!

| Delicacy a răspuns:

Cinci motive nu ştiu, dar ştiu două şi bune:monotonia şi sănătatea precarăthinking

| EvaneSScence a răspuns:

Sanatatea
mirosul
costul, cheltuielile
mirosi urat, inclusiv respiratia
poluarea mediului
esti privit cu ostilitatea de catre nefumatori

| Keith a răspuns:

Iti voi face o lista cu cele 5 motive pentru care un fumator ar trebui sa renunte la fumat:
1. Tutunul dauneaza grav sanatatii, asta ar trebui sa fie pentru el/ea principala motivatie.
2. Daca nu stiu parintii si nici nu vrei sa afle trebuie sa fii precauta de fiecare data si sa te motiveze sa te lasi ca sa nu fii prinsa.
3. Daca esti langa nefumatori nu fuma de fata cu ei pentru ca inhaleaza mai mult fum decat tine.
4.Cred ca ai auzit ultimele stiri la televizor in legatura cu tutunul.
5.LASA-TE DE FUMAT.
Bafta!

| Decrepit a răspuns:

Asta e tema.Insa un lucru nu inteleg.De unde atata lobby anti-fumat,anti-bautura, anti-droguri? Daca omul o face pe banii lui, nu e nimic rau, pentru ca o face si pe propria sanatate, nu pe a celor din jur.Ba mai degraba, ar merita o palma astia care tot trancane ca e rau sa recurgi la lucrurile astea trei.La fel si cei ce fumeaza, beau, sau se drogheaza din banii castigati de ma-sa si ta-su, in timp ce el/ea e un mare printisor/printesa.Merita dati cu capul de levier.Neintentionat,desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| MadalinaElly a răspuns:

Hey uite aici
1:te omoara
2:cheltui bani pe degeaba
3:îi afectezi pe cei din jur
4:deci daca tu fumezi renunta sa stii ca o sa-ti strici viata, plus ca, costa foarte mult ..gandeste-tewinking

| rapidistzu a răspuns:

1. Sunt scumpe
2.Te omoara cu zile
3.se gandesc si la ceilalti
4. Faci multe boli, unele chiar mortale.
5. Poate si pozele de pe pachete ii sperie.
6.Economisesc niste bani.
Cam atat, dar aproape nimeni nu renunta la fumat, doar se apuca sad

| Amy240 a răspuns:

1) te omoara
2) ii afecteaza si pe cei din jur
3) polueaza mediul
4)cancer la plamani, inima, gat, etc.
5)anturaj prost
Sper ca te-am ajutat happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru Amy240):

De unde le-ai scos?
Poluează mediul? Sunt curios, ce poluează mai mult, un fumător sau o maşină?
Anturaj prost? Deci dacă reununţi la fumat schimbi şi anturajul?

| imale a răspuns:

Asa pe scurt : nu strici banii pe tigari, nu iti distrugi sanatatea, nu mirosi a fum de tigara, si mai sunt si alte motive, nu imi vin in minte happy

| CristobalMarian a răspuns:

1. Dragoste
2. Respectul fata de ceilalti
3. Bani dati degeaba
4. Pentru copii[ daca are ]
5. Pentru familie

Bafta!