| Kídυ a întrebat:

Heii vreau si eu statusuri triste, de viata, oameni mincinosi, prieteni falsi. Please! happy Dau funda pentru cele mai frumaose! happy

:-

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Lumea vorbeste prostii, ca sa te schimbe si te minte.Numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

E doar un vis frumos care se tot repeta si doar in visul meu gasesc lumea perfecta!

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

De-as afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau farawinking

Mii de voci in capu` meu imi spun:''Heyy! Incearca sa te aduni!''. Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiunisigh

Fericirea nu sta-n plic. Poti sa razi si fara sa fumezi nimic!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

Incerc sa ascund calvarul numit depresie...Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tauoh go on

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.sad

Nu-ti strica viata pentru niste vise...straight face

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea tasad

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa! love struck

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!sad

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cerstraight face

Te pup si ai grija de tine:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,. nu e chiar status is niste versuri,. iti poti alege uh` :-)
E tot ce ne ramane,
Un suflet ravasit
cand prietenul cel bun ne joaca farse.
Tresarim la vorbe grele
Cand totul s-a sfarsit
Sfidam,
Avem doar lacrimi si degetele arse.
Ne-am ars cand am crezut
Un joc de minciuna
Un nou inceput
Ne-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie
Am sadit sensul vietii
In prietenul cel bun
Laudat acum e stins aruncat
NU...
Nu mai pot sa crezi
Am observat
Ca tot ce a fost bun poti sa pierzi
As vrea sa pot sa spun acum
ca am un prieten care-i bun
Dar sunt legata in lanturi
Si nu pot nici cum...

S-a ales scum, praf,
Lacrimi, strigate, nestire
Am ramas doar eu,
Tu nu,
Sunt doar eu
Cu mine
Singura privire...

Referen:

Fum prea scrum se stinge tot
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta...

N`are rost sa plangi
Niciun regeret n`ar mai conta

[Adda]
Strop plin,
Plang cu lacrimi de sange
Ploaie de lacrimi in vant
Mananca tot din mine

>>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie>N`are rost sa plangi
Niciun regeret n`ar mai conta>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenie>N`are rost sa plangi
Niciun regeret n`ar mai conta>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prietenïe<

Fum prea scrum se stinge tot acum
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta...

>>N`are rost sa plangi
Niciun regeret n`ar mai conta>Cazi pe pamant impinsa de`o falsa prïetenïe<
http://www.youtube.com/watch?v=XlOTOsDl_YQ aici e melo :-x
adda-prietenie fumata` :)
o zi frumoasa

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa