| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am si eu o mica problema.am un prieten/amic (baiat) de care iubitul meu nu stie si mi.e cam teama sa.i spun ca nu stiu cum va reactiona, dupa cum il cunosc eu cred ca se va lasa dominat de gelozie.Problema e urmatoarea...eu cu amicul meu mai vorbim la telefon ca de vazut ne vedem ft rar si odata m.a vaz prietenul meu dar i.am zis ca am vorbit cu o fata, nu prea m.a crezut ca nu prea ma pricep la mintit, mi se vede pe fata si mi-a zis ca ma va verifica...adica va suna undeva si va cere "desfasuratorul" sau ceva de genul convorbirilor mele (sunt pe cartela, nu abonament).Se poate face asa ceva sau pot sta linistita? Multumesc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are de ce sa iti interzica sa vorbesti si cu alti baieti.Inseamna ca nu are incredere in tine si este prea posesiv.Nu este bine intr-o relatie.Nu va face chestia cu desfasuratorul.A vrut sa te sperie.Sper.Ca altfel pica de idiot(scuze).

| Zenithf a răspuns:

Voi unde traiti, in Romania sau in Afganistan?

| JohnnyWylde a răspuns:

Eu cred că iubitul tău e puţin cam posesiv (parcă asta e termenul, corectati-mă dacă gresesc) adică eu nu i-aş interzice iubitei mele să vorbească, întâlnească cu amicii ei. Gândeşte-te cum s-ar simţi ea să-i spun "nu îţi dau voie să vorbeşti cu X doar pentru că e băiat." Cum ar putea ea să îi spună unui prieten bun, cu care a copilărit "nu pot să vorbesc cu tine că nu-mi da voie iubitul meu." Nu mi se pare normal. Dacă iubitul tău face asta, e un idiot (fără supărare dar asta e adevarul).

| Carrie1 a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Nu e amic din copilarie, asta e problema, dar ma inteleg ft bine cu el, el stie ca sunt intr.o relatie, ne cunoastem de vreo 2 ani jumate si in tot acest timp nu a depasit niciodata masura, mi.e teama sa.i spun, ca nu va avea incredere sad

| JohnnyWylde a răspuns:

Nu asta este important. Ideea este că el nu poate (cel puţin nu ar trebui să poată) să-ţi interzică să faci ceva. De ce îţi este teamă? Ce crezi că o să facă? Pur şi simplu vorbeşte cu el şi spune-i adevărul, aminteşte-ţi că nu este îndreptăţit să îţi reproşeze ceva sau să se enerveze. Mi se pare normal să te întrebe cine e tipul cu care vorbeşti, de unde îl cunoşti etc. dar nu să îţi interzică ceva.

| RiRikk a răspuns:

Pai...o relatie trebuie sa se bazeze pe incredere in mare parte. Intr-o zi cand il vezi mai linistit ii spui absolut totul fara sa minti si ii spui tu il iubesti doar pe el si nu are de ce sa isi faca griji. In mod normal ar trebui sa inteleaga. In legatur acu sunatul si aflarea desfasuratorului, nu prea cred ca se poate. Asta in caz ca nu e de la serviciile secrete happy O seara buna in continuare

| Carrie1 a răspuns (pentru RiRikk):

Iti multumesc pentru raspuns happy