| RosaliaOriginala a întrebat:

Hey, cum reacționați când mergeți la nunta și vedeți unele persoane că bagă mâncarea în geantă sau pe unde altundeva apucă, uneori chiar și tacâmurile?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai, sincera sa fiu nu am stat niciodata cu ochii pe oameni in asa hal incat sa vad cand isi sterg nasul, baga mancarea in gura sau in geanta sau ce mai fac.
Cand merg la nunti prefer sa ma uit la miri sau sa fiu precoupata de mine si sotul meu, sa ne simtim bine, sa discutam baalitati cu nuntatisii de la masa noastra, sau sa dansam si sa ne veselim.
Ce face fiecare cu mancarae din farfuria lui, chiar este problema lui daca o manaca sau o duce acasa.
Mai nasol este cu tacamurile furate, dar nu stiu ce sa spun, ca nu am auzit pana acum de asa ceva, banuind ca tot omul are in casa o furculita si lingura, pentru fiecare membru al familiei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii "torn" ospatarilor.
Vesela e in gestiunea sefului de sala, iar angajatii platesc pentru ceea ce fura mizeriile astea de pe la tara.

| SilentRain a răspuns:

Treaba lor, ce sa le faci daca asta le este educația și nivelul mental

| anonimuIl a răspuns:

E foarte bine că fac ăia așa ca să rămână mai puțină mâncare de aruncat după nuntă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am văzut și eu. A cerut o caserolă și și-a pus mâncare. Sau avea o farfurie lângă că a pus greșit chelnerii una în plus și s-a băgat și în aia să mănânce. A rămas soacra mică fără mâncare, dar au trebuit să ceară în plus pentru ea.
Am văzut dispărând 2 pahare și culmea că au fost luate din dreptul altora cât timp au ieșit la dans.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sun la 112

| MihaiSpeedster a răspuns:

Stai puțin, de ce e întrebarea asta la Dragoste și sex?