| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce fobii aveti?

Eu am :
-acrofobia
-arahnefobie
-catagelofobie
-gefirofobie (aici doar daca este de lemn, si daca este vechi)
-neofobie (doar in anumite cazuri)
-obeziofobie
-ofiofobie
-zoofobie (doar de unele animale)

Daca nu stiti ce inseamna fiecare fobie, puteti sa cautati pe acest site si gasiti :

https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_fobii

Acum este randul vostru. Voi ce fobii aveti?

Oh da, am uitat de frica de a vorbi in public (anxietate sociala)!

49 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Le-ai tuflit si tu pe toate acolo ca sa dea bine. Eu am fobie de idioti mai recent. Si agorafobie/claustrofobie pe care mi le pot controla, chiar daca simt unele efecte fizice.

| Mayhem666 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu le-am tuflit acolo, ca sa arate bine, chiar am acele fobii, pe unele le mai pot controla cat de cat, dar fobia cu sarpele, chiar nu poate fi controlata, am avut o experienta neplacuta cu un sarpe cand eram mai mic, si de atunci imi e frica ingrozitoare de serpi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Mayhem666):

Psiholog plus maturizare, ca nu pari deloc idiot. Se rezolva majoritatea sau cel putin le poti masca. Eu de exemplu m-ar durea fix in pix daca miine dimineata nu ar mai fi nici draq pe planeta asta, ca oricum detest ceilalti oameni. Pe de alta parte, pot fi sufletul petrecerii si pot parea foarte sociabil.

| RAY a răspuns:

Nu-mi plac sobolani nici aia umani desigur, nu-mi plac tarfele, ipocriti, inainte numi placeau paianjeni acum doar le trimit in paradis, fobia de a ma atasa de cineva emotional ca apoi sa regret asta

poate am mai multe cine stie

| Drimmero a răspuns:

''Teama de a face baie'' Bwhahhahahahahaha
Nu am nicio fobie,, nu sunt asa speriat de bombe!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu se poate sa nu iti fie frica de nimic. Nici macar de serpi? Pe mine ma ingrozesc serpii.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Daca stiu ca n-am treaba cu ei si nici ei cu mine,, n-am de ce sa ma tem. Aveam o teama intr-un timp doar de cainii vagabonzi dupa ce am trait diferite curse de maraton cand m-am intalnit in mod nevoit cu ei

| Juviia a răspuns (pentru Mayhem666):

Nici pe mine nu ma sperie serpii, nici cand eram mica nu aveam treaba.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Pe mine ma ingrozesc serpii. Doar daca aud denumirea ma trece un fior pe sirea spinarii!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ar trebui sa-ti fie frica de moarte pana si de oameni,, ei sunt cei mai mari serpi ai omenirii!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

De moarte nu mi-e frica deloc, stiu ca oricum o sa mor o data si o data, dar de serpi nu vreau sa aud, sa nu mai vorbesc de vazut unul, cred ca as muri pe loc inainte ca sarpele sa apuce sa imi faca ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Mai am o fobie,, mai degraba o scarba mare... Wengerofobie se numeste!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Am cautat pe net ce inseamna si nu mi-a dat rezultate, ce e aia wengerofobie?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cauta ''Arsene Wenger'' pe google si e cancerul lui Arsenal!
Scarbos personaj,, mosneag senil/

| HandaSei a răspuns (pentru Mayhem666):

E frica de cuvinte lungi!
Și chiar o am, pur și simplu parcă mă panichez când încerc să citesc un cuvânt foarte lung...
Mi se trage de la profesoara din 1-4, pur și simplu ma terorizat aia! rolling on the floor

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Deci e despre fotbal! Trebuia sa ma astept la asta. Cum de nu mi-a trecut asta prin cap? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru HandaSei):

Pai si nu ti-a fost frica atunci cand l-ai scris? Ca vad ca e un cuvant destul de lung.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Din cauza mumiei aleia nu mai reusesc sa ma bucur pentru un titlu castigat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intrebarea e in prima parte? Sau cum. Ca a doua parte a "intrebarii" nu prea are legatura cu ce ai vrea sa aflii dar ma rog.

Fobii. Cred ca nu as pune mana pe viermi. Aia mici. Yeach

| Kuroo a răspuns (pentru DoarBogdan):

Http://www.contrasens.com/wp-content/uploads/2016/04/viermi.jpg

Deci, tu ai zis ca nu te superi. >:)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kuroo):

Deci... eu nu deschid asa ceva.

| Kuroo a răspuns (pentru DoarBogdan):

De ce? Pentru mine, te looooog crying

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kuroo):

Nup ^_^
Sa vezi ce iti fac in seara asta pentru faza cu poza devil

| Kuroo a răspuns (pentru DoarBogdan):

A...nu nu, nu mai merge, trebuie sa te revansezi pentru faza de dimineata devil

| Mayhem666 a răspuns (pentru Kuroo):

Am deschis si eu link-ul, ca eram curios ce e acolo, dar acum regret ca l-am deschis, mi s-a stricat seara laughing

| Kuroo a răspuns (pentru Mayhem666):

Sa nu te superi daca imi vezi intrebarea, sper ca ai simtul umorului.winking

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kuroo):

kiss

| Mayhem666 a răspuns (pentru Kuroo):

Am vazut acum intrebarea, si nu ma supar, si am simtul umorului, ba chiar ti-am raspuns la ea, du-te si vezi.

| RainmakerX a răspuns:

Am asa... frica de :
- ace
- lifturi
- caini maidanezi
- rromi
- nebuni

| Florentina9210 a răspuns:

Eu sufar de psihopatie. Am o anumita scarba de aceste specimene!

| justanotheruser99 a răspuns:

Poate acrofobie, imi plac peisajele de la inaltimi, dar daca ar fi sa ma blochez cu telescaunul undeva la 200 m deasupra solului cred ca as muri.
In rest nu prea am fobii. I'm invincible! laughing

| Juviia a răspuns (pentru justanotheruser99):

Me too laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Juviia):

High five! big grin

| syd2 a răspuns:

Am fobia de oameni prosti

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns:

Am miopie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"iofobie - Teama patologică de a fi otrăvit."
Am fobia lui Lăpuşneanul

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Cauta trypophobia pe google imagini. multumeste-mi mai tarziu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Am mai vazut asta si la Tequila (Bianca Adam) si ea are o astfel de fobie, chiar acum m-am apucat sa mananc popcorn si am intrat sa vad ce e si mi-am adus aminte ca am mai vazut asta, si e dezgustator. De ce trebuia sa vad asta chiar acum cand mancam popcorn?

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Acea fobie ar trebui să fie despre teama de găuri nu despre chestii dezgustătoare. Nu mi-e teamă de ele dar mă dezgustă.

Răspuns utilizator avertizat
| HandaSei a răspuns:

Hipopotomonstrosecvipedaliofobie

| Mayhem666 a răspuns (pentru HandaSei):

Asta ce mai e? Exista o astfel de fobie?

| 0Alexander0 a răspuns:

Scolecifobie.

| Mayhem666 a răspuns (pentru 0Alexander0):

Aia ce mai e? Frica de scoala, sau ce? laughing

| 0Alexander0 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu laughing, frica de viermi laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru 0Alexander0):

Aha, deci asta e!

| ℛąin a răspuns:

Nu am.

| Kuroo a răspuns:

Fobistilor