| Catalion a întrebat:

La Bac. am luat 6.94. Se mai pune acel 94 sau e doar 6? Ce facultate ar putea sa faca cineva cu nota asta (sunt din Calarasi)? Stiti sau exista vreun site care, de exemplu sa arate ce facultati sunt disponibile in functie de nota?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Bineinteles ca se pun si cifrele de dupa virgula. 6.94, asta e media ta de admitere, nu 6. Un site precum doresti tu nu exista. Cauta facultatile din zona ta. Pe site-ul fiecareia ar trebui sa gasesti elevii admisi in prima sesiune, media lor si locurile ramase.

1 răspuns:
| Lands0fMancunia a răspuns:

Nota ramane asa.