| Aniela2777 a întrebat:

Noaptea trecuta mi s-a intamplat ceva foarte ciudat, va rog sa nu va bateti joc, m-am pus sa ma culc si nu stiu cred ca am visat ceva si dintr'o data m-am trezit si am inceput sa spun Tatal Nostrustraight face Nici nu am putut sa ma opresc...Am avut mai multe vise asastraight face Nu stiu ce se intampla. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| DragonFLoW a răspuns:

Ai visat urat inseamna, e posibil sa nu-ti aduci aminte partea din vis in care acel "lucru " te-a speriat, ai reactionat as deoarece ai gasit Tatal Nostru ca singurul mijloc de aparare, ai asociat visul cu rau, divinitatea si rugaciunea cu bine. Ai incercat sa birui asupra raului folosindu-te de bine.
Aceste vise poti sa le ai chiar din cauza gandirii la rugaciune si alte chestii legate de divinitate.
Oamenii viseaza de obicei ce isi doresc, sau de ce le este teama, daca te gandesti mult la un lucru te gandesti si la ainversul acelui lucru.
Eu zic s-o lasi mai moale cu Tatal Nostru, ca tatal nostru nu iti sterge frica si momoria spaimei pe care ai tras-o in timpul visului, ci poate te va face sa visezi din nou asta. E simplu, vei vrea sa nu mai treci prin aceeashi experienta, si te vei gandi in continuu la aceasta experienta cu memoria fricii in cap, vei adormi gandindu-te la ea, si e posibil sa visezi din nou, sa te trezesti speriat(a) /transpirat(a), sati auzi bataile inimii.
Eu acum iti spun lucrurile astea pentru ca, cam pe la 10 ani pe cand inca credeam in divinitatea pe care religia mi-o baga pe gat, am trecut printr-o experienta asemanatoare, chestia este ca eu imi aduc aminte chiar si acum ce am visat. Acea imagine pe care atunci am vazut-o sa intiparit in inconstientul meu ca temere, imagine foarte diferita de ce o sa vezi vreodata, dar daca odata voi vedea ceva asemanator, sigur voi retraii clipele de atunci, poate nu asa de intens dar voi avea acelasi sentiment de frica de necunoscut.