| Dotdotggg a întrebat:

O intrebare simpla oricine cred ca o stie. Absolut totul se misca?laughing

Răspuns Câştigător
| Pitri001 a răspuns:

DA daca se misca pamantul dahee hee

11 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Logic rolling eyes

| ioana1704 a răspuns:

Depinde la ce te raportezi!

| Pitri001 a răspuns:

Mersi pentru funda si era clar laughing

| freakazoid a răspuns:

Adica asta era o intrebare in care ne testezi cunostiintele? Da tot ce este pe pamant se misca in raport cu Soarele si cu Universul. Dar gandeste-te ca daca 2 masini merg in linie, una dupa alta cu aceeasi viteza, masina A in raport cu masina B e in repaus, insa ambele in raport cu mediul inconjurator sunt in miscare.
Sau daca vrei sa mai complicam putin treaba, gandeste-te ca orice atom are o miscare proprie care nu inceteaza decat la 0 absolut (-273 grade celsius), temperatura inca neatinsa nici in conditii de laborator.
Deci da totul se misca, daca sti cum sa privesti lucrurile.

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru freakazoid):

Gata may am inteles acum trebuia sa ne iei c chimia, fizica si cu ce ne-ai mai luat tu laughingrolling on the floor

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru freakazoid):

Calmwinking! Ca dai pe-afara:*

| username0 a răspuns:

Pamantul se misca? ca unii pe aici zic ca pamantul cica e static si ca celelalte se invart in jurul lui

| Dotdotggg explică:

Intrebarea asta era pentru cei care stiu macar o boaba de geografie laughing

| Dotdotggg explică:

Man pamantul se misca in jurul soarelui si mai face miscare in jurul propriei axe o sa inveti la geografie

| username0 a răspuns (pentru Dotdotggg):

Am facut man geografie dar nu am auzit nici unde ca pamantul e static MAN.

| Dotdotggg explică:

Ai dreptate ca vam testat sa vad cine imi raspunde mie la intrebari niste fraieri sau adevarati inteligenti