| haifisch a întrebat:

Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E adevarat ca un cuplu traieste mai mult decat o persoana singuratica dar asta nu inseamna ca ajunge la 200 de ani de viata mai ales oricine ajunge la batranete. Se stie ca o persoana care sta singura sufera si medicul spune ca atata suferinta poate sa provoace rau la inima asa consecintele de infarct cresc sau/ori riscul de sinucidere.

| Graphee a răspuns:

Bună haifisch,
Depinde de fericirea lor, dacă ei nu sunt fericiţi în căsnicie se ajunge la certuri, şi mai târziu în multe cazuri la divorţ. Dacă sunt fericiţi, DA trăiesc clipele împreună, bucuriile, necazurile.

Baftă!
P.S: Se zice că oamenii după 5-10 ani de căsnicie, se despart. Deoarece se plictisesc de această relaţie de durată şi vor pe altcineva.