| Reddfox a întrebat:

Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Degeaba traiesti mult si degeaba, traieste putin si la maxim

| anonimg a răspuns:

Dacă este ceartă în familie trăiesc mai puțin decât... ar trebui.

| Holiday a răspuns:

Doar femeile. laughing

| Kogaion a răspuns (pentru Holiday):

Sa stii ca am stat pe o strada la un moment dat unde dintre cei batrani doar femeile mai traiau laughing Si nu erau toate asa batrane, unele aveau si 60 de ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Statistic da.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Statistic, se pare ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori viata in 2 este mai frumoasa, timpul trece altfel, dar si singur poti duce o viata buna. Depinde de cum vezi tu lucrurile, dar ca sa iti raspund la intrebare, casatoria nu are nicio legatura cu numarul anilor pe care ii traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere natural animalele ce nu au partener trăiesc mai puțin. Este logic din punct de vedere evolutiv(vă rog, creaționiști, tăceți măcar aici) Se pare că se aplică și la om.

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Statistic da.
Atat pot spune.

| Coquinnnna a răspuns:

Casatoria inseamna prostie.
Iar prostii, da, traiesc mai mult.