| VibeTrix a întrebat:

Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare lor?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeile traiesc mai mult fie ca sunt singure fie casatorie, barbati se grabesc in paradis la altele

| Freya1 a răspuns:

Intotdeauna viata iti va fi diferita si mai frumoasa daca ai pe cineva alaturi.

| NLS a răspuns:

Https://www.click.ro/......t-ceilalti

E cam ca in bancul acela:
Stiti de ce bãrbatii insurati sunt grasi iar celibatarii sunt slabi?
Un barbat singur spune:
- Din nou aceeasi mancare, mai bine ma duc la femei.
Cel insurat spune:
- Din nou aceeasi femeie, mai bine ma duc sa mananc...

Mai exact, nu casatoria in sine prelungeste viata, ci o relatie de cuplu echilibrata, bazata pe iubire, si care a trecut testul timpului.
Poate fi si o forma neoficiala de convietuire in cuplu, desigur. Ba chiar si din aceea inversa. :)

| mentholinks a răspuns:

Cred ca li se pare. Probabil dupa ce te casatoresti se schimba perceptia asupra timpului, faci mai multe lucruri.

| VibeTrix explică (pentru mentholinks):

Asa este, si eu sunt de aceeasi parere.

| Kuroo a răspuns:

De fapt, un studiu arata ca sunt nemuritori.