| Sarraa97 a întrebat:

Pare penibil, stiu.Dar acum sunt isngura acasa si deja este intuneric si nu ca mie- frica sa stau singura noaptea acasa numai ca afara ploua cu galeata fulgera si tuna foarte tare.Cand fulgera se lumineaza tot.Mi-e frica putin.Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Hmm nu e penibila intrebarea, am 16 ani si cand sunt singura acasa aprind toate becurile si televizoarele si stau sub plapuma. Da` chestia e ca sunt temeri nemotivate.

Asculta muzica, aprinde si tu luminile, vorbeste cu un prieten la telefon pana ti se face somn iar apoi dormi, somnul le rezolva pe toatehappy

| Bondarel99 a răspuns:

Esti singura toata noaptea? Si mie mi-e frica sa stau singura cand e intuneric si gasesc tot felul de lucruri care sa-mi distraga atentia, ma uit la o comedie buna, vorbesc la telefon, pe mess sau facebook, fac tot felul de lucruri DIY gasite pe youtube...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la noi tuna si fulgera, hai sa ne distram aici cu toti si sa nu dam importanta la vreme.Se va linisti in curand, Hai sa dam raspunsuri si sa intrebam aici pe TPU.happy Curaj, nu se intampla nimic rau, In toata tara e asa vreme.

| Sarraa97 explică (pentru anonim_4396):

Unde stai?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sarraa97):

La Tulcea, tuna de parca ar fi razboilaughing