| 3ntzz a întrebat:

Pentru cei care se uita la Breaking Bad, lamuriti-ma si pe mine... Walter se presupune ca are cancer. Cand faci chimioterapie iti pica tot parul facial, nu doar cel din cap. El de ce are si sprancene si barba? Am pierdut eu ceva?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. E doar un film.
2. Nu organismele tuturor reacţionează la fel la chimioterapie.
3. În cap s-a ras (cum fac majoritatea bolnavilor la primele semne că îşi vor perde părul), deci este posibil ca, dacă era un caz real, părul nu i-ar fi picat de tot, ci doar parţial.

| 3ntzz explică (pentru NOname):

De fapt, este un serial.

| NOname a răspuns (pentru 3ntzz):

...şi asta îl face nefilm?
http://dexonline.ro/definitie/serial
Este în primul rând film (un pachet de biscuiţi/ţigări/şerveţele) şi în al doilea rând serial (bax/conteiner/set (pentru analogie)).

| alynutza6820 a răspuns:

Nu mă uit la Breaking Bad, dar ai observat bine. laughing