| smilerz19 a întrebat:

Porumbul ingrasa?

12 răspunsuri:
| Evaa a răspuns:

Pai daca mananci 1 sau 2, nu ingrasa. Sa nu mananci prea multi. :*

| mymy a răspuns:

Nu poti sa stai linistita porumbul nu ingrasa
crede-ma stiuwinkingtongue

| nana a răspuns:

Salut smilerz19. Eu stiu cä ingrasä sigur pentru cä face parte din gama cholhidratelor contanand zaharuri si amidon. In toate dietele si curelor de släbire este interzis la fel ca si lintele, fasolea boabe. Este bun, hränitor, dar päcat cä celor care vor sä isi pästreze silueta este cam interzis. Pup si astept sä te tii de cuvant. nana

| claudiea79 a răspuns:

Buna. porumul nu ingrasa daca sa maninci nu mai porumb in ziua respectiva sau pepene. anda adam a slabit intr-o vara cu pepene si porumb. am auzit ca slabesti si cu struguri sau capsunii fara zahar maninci cite un castron cind iti este foame prietena mea a slabit in 6 luni 15 kg. minca nu mai fructe altceva nimic. si pastile de slabit.

| Turquoise a răspuns:

Ingrasa doar daca il asociezi cu alte alimente si depinde in ce cantitati mananci.:*

| MeGhosta a răspuns:

In ultimul timp se pare ca porumbul a capatat o reputatie proasta, multe persoane spunand ca "ingrasa".laughing Unii spun ca este din cauza concentratiei mari de sirop de fructoza, altii din cauza ca are carbohidrati.thinking Eu sincer cred ca nuwinking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru MeGhosta):

Îți asociezi comentariu cu cel după net?

| Anileda a răspuns:

Da ingraşa, conţine multe calorii, oricum sa nu manănci in exces.
Aşa unul, doi mai merge.

Poftă bună

La revedere

Aniledă

| Instinkt a răspuns:

Nu din cate stiu nu stiu dar la fete am auzit ca are un efect benefic si anume li se maresc sani si se fac mai fermi

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Porumbul ingrasa!

Are multe calorii! Asa am citit pe net!

Funda?

| anda1998 a răspuns:

NU. Porumbul chiar nu ingrasa. Te rog, da'mi si mie funda. big grin

| NoName0206 a răspuns:

Eu cred ca adevarul este undeva pe la mijloc :

Avantaje: Porumbul este un aliment de tip cereala integrala care poate fi integrat intr-o dieta sanatoasa. Scopul este sa consumi jumatate din cerealele zilnice sub forma celor integrale.

Daca incluzi la categoria aceasta porumbul, consuma cam jumatate de cana pe zi. Porumbul mai este bogat si in vitamina C, fibre si antioxidanti.

Si popcornul este bun, dar alege varianta light, fara unt, cascaval sau bacon.

Dezavantaje: Aici intervine problema siropului bogat in fructoza, cunoscut pentru faptul ca "ingrasa".

Studii recente spun insa ca siropul de fructoza nu te ingrasa mai tare decat oricare alt indulcitor. Din aceasta cauza, este recomandabil sa mananci porumbul cu moderatie.
Funda?:devilbig grinbig grin:d