NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Printre cei pe care îi cunoaşteţi mai îndeaproape există oameni pe care îi placeţi cu adevărat, în totalitate? Dacă da, câţi?

Răspuns Câştigător
| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu pot sa plac pe cineva in totalitate, chiar daca as vrea sa trec peste defectele lor si sa le abandonez undeva, intr-un colt al mintii.Sa pun nisip peste ele.Da chiar, o litiera a defectelor trebuie inventata sub forma de pastila ceva.
Acum stiu si eu ca ce consider defect poate fi pentru altul sau o majoritate, luat drept calitate.
Imi da cu 0.Nu stiu daca iau funda asa, dar eu am incercat.
O zi minunata! happy hai ca la asta merit, parca si eu m-as fundita.
Mi-a placut ce-am zis mai sus de litiera.Adica a fost fain.

65 răspunsuri:
| BadAngel3 a răspuns:

Da. Am o prietena, eu o consider sora pe care nu am putut sa o am, pentru ca tin la ea foarte mult, chiar daca ne mai certam uneori, e si normal. Consider ca e o persoana speciala, care merita efortul, si nu gasesti acest fel de om la orice colt de strada... insa atunci cand ii intalnesti, trebuie sa-i apreciezi.

| Amegadaisuki a răspuns:

Eu sincer nu plac pe nimeni dar ei ma plac pe mine, in viata nu e important pe cati consideri tu prieteni si cati te considera pe tine prieten.

| andreispeed250 a răspuns:

Nu exista persoane pe care sa le placa cineva in totalitate deoarece fiecare mai are si defectele lui.Dar cand placi o persoana, trebuie sa treci peste ele.

| GoldandSilver a răspuns:

Imi plac unele persoane, dar n-am sa stau sa le numar, nu stiu de ce, pe langa persoanel placute pe care le cunosc, im plac si anumite persoane straine de care nu stiu mai nimic si ma ghidez dupa aparente...

| Clorox a răspuns:

Nu am asa ceva! laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Ai scapat de ele? Sau ce s-a intamplat?

| Scarbo a răspuns (pentru syd2):

Tare suparat mai esti pe viata laughing.

| syd2 a răspuns (pentru Scarbo):

De ce?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, pur si simplu, sunt foarte selectiv si exigent in legatura cu prietenii mei, nu vreau sa imi fac un prieten care nu este compatibil cu mine... Plus ca ma preocupa mai mult scoala acum, nu am timp de prieteni, cu scoala macar ajungi undeva, prietenii stiu doar sa-ti ceara bani sau sa te barfeasca!
Stiu, sunt ciudat, nu-mi pasa! laughing

| jagbetinte a răspuns:

Cu adevarat da, in totalitate nu. Suntem diferiti, asta ne defineste (ca sa nu ne mintim singuri), insa cred ca poti placea pe cineva cu adevarat, ideea e ca unele perspective trebuiesc tolerate.

| Cσcσ a răspuns:

Momentan, o singura persoana. Bine, fara sa-mi pun parintii si fratele in discutie.

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Chiar nu vad unde esti tu ciudat aici, ai dat-o bine, cum/necum. Scoala te ajuta, te face om. Acum nu trebuie sa ai doar scoala in cap, trebuie sa te mai relaxezi si tu, ca na, esti om
Nu trebuie neaparat sa stai doar in carti, vei turba intr-un moment. Numai bine!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt genul tocilar sau genul de persoana care sta non-stop cu nasul in carti, pur si simplu, imi place scoala si tot ce invat acolo imi intra in cap, nu am nevoie sa invat! Plus ca stau relaxat mai mereu...

NOname
| NOname explică (pentru NyctophobicGhost):

Na, pisi, m-ai convins. Te fundiţez cu drag, meriţi! big grin
Acu' fugi la litieră, să mă speli de păcate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Bravo,motanel! Puneti.o unde vrei, dar cu grija!

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru NOname):

Gata, am luat funda?!? asa repede? nici nu stiu ce-o sa fac cu viata mea de acum inainte.
Cred ca o sa deschid un PFA cu training intens pentru cei care tanjesc dupa fundite.
Preturi modice, hei! i'm not jew.

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Scoala pe mine m-a facut om, dar imi displacea trezitul de dimineata, invatam cand stiam ca dam teste/teze, era chinuiala si stres, dar a prins bine

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai, lasa, nu mai fii infuriata pentru o funda.Cine stie, poate intr-o zi...no, optimism sa ai!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu o sa fii rasplatita de ponturile pariurilor sportive, lasa fundele/
Ai mai bagat ceva pe bilete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,dar slabut! Poate cu califiarile astea voi avea mai mult noroc.Eu nu am mai primit o fundita de asta primavara.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Revine fotbalul adevarat imediat, weekend-ul urmator, atunci bei avea din belsug ca sa alegi, probabil vei avea bulan sa iei ceva din meciurile astea, dar cam riscant si aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Intr.adevar,atunci avem de unde alege.PL incepe cu dusmanul si se termina cu Pool, casapitorii.Un handicap superb si la Arsenal.
Sa nu ne certe Noname!?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu Southampton am avut probleme sezonul trecut, dar cu ce echipa nu am avut noi probleme de cand e terminatul asta la carma? Eu ma axez pe meciurile cu Qatar Se je si cu Chelski, pe astea sa le batem si apoi ramane de vazut incolo...
Nu stiu daca ii displace subiectul asta, daca ii displace, ne trage de urechi

| VenomMMA a răspuns:

Persoana pe care o iubeam s-a dus anul acesta. In momentul de fata nu este nicio persoana care sa-mi placa, s-o iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu. Oricât de mult ai ține la cineva, tot îi vei vedea şi defectele. Altfel, care ar mai fi farmecul dacă ai vedea lăngă tine pe cineva care să ți se pară perfect? Poate din contră, te-ai feri de aşa ceva.

| IsabelaIssa a răspuns:

Sa placi pe cineva in totalitate, inseamna sa ii accepti si calitati si defecte, nu inseamna ca nu are defecte.

| reihiuke a răspuns:

| ihacoswhy a răspuns:

Aproape toti(daca nu toti) oamenii pe care ii plac si cu care ma simt bine locuiesc departe si apucam sa petrecem timp doar vara. Din apropierea mea nu e nimeni caruia sa nu-mi fi imaginat la un moment dat ca le dau cu hidrantu' in cap.

NOname
| NOname explică (pentru ihacoswhy):

laughing Te înţeleg mai bine decât aş vrea.

| Ralf1971 a răspuns:

2 oameni