| RaluAle00 a întrebat:

Salut.Am dat în bară cu chimia am luat 4. Ce fac? Mie frică să îi spun lui mama că va fi dezamăgită și mă doare când o văd.Incer sa fiu ascultată iar și să repar nota

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu, pui mana serios si inveti si cand ai luat un 9 sau 10, atunci dai fuga la mama si-i spui cu sinceritate si de 4-ul luat anterior.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai devreme sau mai tarziu tot va afla.Mama ta va fi mai putin dezamagita daca ii spui direct, ca doar asta e, mai exista si sansa de a lua note proaste, decat daca ascunzi si nu dai deloc dovada de maturitate.Ii spui ca iti vei da silinta mai mult pe viitor si sunt sigura ca te va intelege.Dar vezi si sa faci asta, nu sa fie doar vorbe.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti la biochimie? 4 NU e o chestie chiar asa de rea, eu aveam colegi de clasa care nu primeau mai mult de 3 si abia au trecut si nu s-au suparat! Se poate indrepta, nu vei avea medie maxima la chimie, dar se poate indrepta

| Miruna333 a răspuns:

Comportamentul unui adult sanatos ar fi sa fie alaturi de tine si sa te incurajeze.Azi iei 4, maine e 10, la fel ca in viata, urcurusi si in coborasuri. Cum s-a punctact si in comentarii,, Dezamagirea e parte din viata. ''

| Xox0 a răspuns:

Asta este. Dezamagirea e parte din viata. Spune-i, accepta si tu ca ai dat-o in bara, apoi fa-o din nou mandra. Pune mana si invata