| DumitruS a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am un blog unde fac recenzii despre filme. De curand mi-a venit ideea unui articol foarte simplu pentru care insa am nevoie de ajutorul vostru, daca vreti bineinteles. As vrea sa fie un articol/sondaj, cu raspuns la cele doua intrebari de la cati mai multi oameni.

Am nevoie de raspuns la doua intrebari:

1. Ce te face cinefil, de ce te uiti la filme? Te uiti ca sa... si aici interveniti voi;
2. Ce cautati la un film? Un film bun trebuie sa aiba... ce? Indiferent de gen, care sunt cele trei atribute pe care trebuie sa le aiba un film bun?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la filme cand ma plictisesc foarte rau, prefer serialele sau animeurile.

Un film bun trebuie sa ma lase cu ceva la sfarsitul lui. O emotie, o stare sau un gand. Daca are actori faini si mici momente amuzante care sa-ti provoace un zambet sincer pentru mine e un film bun.

| Juviia a răspuns:

1.Ma uit ca sa ma distrez, ca sa ma relaxez etc.
2.Un film bun trebuie sa aiba putina comedie, actiune si aventura.

| DumitruS explică (pentru Juviia):

Multumesc de raspuns

| xjkl a răspuns:

1. să mă relaxez și să-mi îmbunătățesc engleza laughing
2. emoție, amuzament și actori buni.

| aKylie a răspuns:

Sa aiba suspans, sa inceapa sa spuna cineva putin din ce se intampla in film si dupa sa inceapa cu altceva, cateodata trebuie sa aiba si ceva comedie, indiferent ca e de groaza, actiune sau altceva, sa zicem ca avem un film in care e o femeie singura acasa si vine un om si o ataca, ea nu stie unde e si se plimba incet prin casa sa gaseasca resurse sa scape.

Trebuie sa aiba chestii de se intampla incet sa ne faca sa vrem sa stim ce se intampla in continuare.
Nu stiu despre altcineva, dar eu asta vreau sa vad intr-un film