| DumitruS a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am un blog unde fac recenzii despre filme. De curand mi-a venit ideea unui articol foarte simplu pentru care insa am nevoie de ajutorul vostru, daca vreti bineinteles. As vrea sa fie un articol/sondaj, cu raspuns la cele doua intrebari de la cati mai multi oameni.

Am nevoie de raspuns la doua intrebari:

1. Ce te face cinefil, de ce te uiti la filme? Te uiti ca sa... si aici interveniti voi;

2. Ce cautati la un film? Un film bun trebuie sa aiba... ce? Indiferent de gen, care sunt cele trei atribute pe care trebuie sa le aiba un film bun?

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ma uit la filme, deoarece de obicei invat ceva nou din ele, scap de plictiseala, iar la un film caut sa aiba o poveste buna, sa fie cat mai original sau macar sa aiba ceva actiune acolo laughing.

| HunuivgUTc a răspuns:

Ma uit la filme ca-sa nu ma plictisesc si ca filmul sa fie bun trebuie sa contina o poveste buna care sa imi starneasca curiozitatea