| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am niște rude de grad 1 în Anglia și este posibil sa merg și eu acolo la munca și doresc sa știu dacă este nevoie de alte documente în afara de pașaport și dacă este obligatoriu sa cunosc limba engleza. Tin sa menționez ca ei au rezidență

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Rude de gradul 1 insemnand parinti.
Tu ai parintii acolo si muncesc legal, cu contract si viza de munca legala?

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai nevoie de VIZA de MUNCA in UK, fara decare nu ai cum sa ajungi acolo si nici sa muncesti acolo.
Da, limba engleza este obligatorie, fiindca altfel nu ai cum se te intelegi cu englezii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să te angajeze cineva acolo e obligatorie engleza, dacă nu vrei să speli vase clandestin, care se lasă cu expulzare. Iar ca să muncești legal ai nevoie de o viză de muncă.

| relian a răspuns:

Nu stiu ce acte trebuie pentru Anglia, dar de limba nu trebuie sa cunosti limba, inveti acolo, nu este ceva cerinta sa poti ori sa nu intri in Anglia indiferent ca ce intri.

| goguPatent a răspuns:

Da, ai nevoie de viza de munca. UK nu mai este in UE si nu mai poti merge la munca cand si cum vrei.

Si cred ca e cam obligatriu sa stii engleza macar de baza.