| assdss a întrebat:

Salut am si eu o rugaminte la cei care se pricep in probleme de genul asta, povestea incepe asa o prietena de a mea a intrat in discutie acum ceva timp pe internet cu un italian ok toate bune si frumoasa ...au tot discutat diverse chestii probleme si altele. iar intr-o zi au intrat in discutia banilor ca ea nu prea are si tot asa si el a inceput ca da stiu ca stiu ca la tineri e greu cu banii si nu stiu ce, la un momendat el a vrut sa ii trimita niste bani pur si simplu el a venit cu ideea ca sa o ajute ca stie ca e greu ca nu stiu ce, fata a refuzat din prima si i-a zis ca nu vrea pentru ca ea nu are de unde sa ii deie inapoi iar el nu ca nu trebuie sa ii deie inapoi si to a insistat si tot a insistat cateva zile la rand ca sa primeasca banii fata nu a vrut el ia lasat si cateva zile de gandire si sa ii zica iar intr-o sera tot asa ca sa ii trimita fata a zis ca nu vrea ca nu are de unde sa ii deie iar el nu ca daca ii e frica uite sa fii tu linistita inregistreaza si convorbirea asta sa nu zici ca nu stiu ce fata a zis ok a inregistrat convorbirea precum el nu vrea nimic inapoi sa ii returneze sau ceva ok toate bune si frumoasa ia trimis o data prin western union si o data prin transfer bancar asta doar ca a vrut el fata nici nu a deschis subiectul ca trimite-mi ca nu stiu ce nu el a venit cu ideea el tot! iar acu dupa ceva vreme s-a trezit fata cu mesaje de la el ca domnule ca imi vreau banii inapoi ca se duce la politie ca nu stiu ce, iar fata nu stie ce sa faca e speriata va inchipuiti nu are de unde sa dea suma respectiva inapoi ..are ce face el daca se duce la politie? chestia e ca el a trimis de buna voie nu i-a cerut nimeni nimic si mai zice ca nu ca nu a fost sub forma de cadou ca nu nimic nu a zis el asa ceva, iar acu fata e in Romania iar el din Italia nu sau vazut niciodata, fata respectiva nu stie ce sa faca e cam speriata..va rog sa imi dati niste sfaturi sau ceva chiar nu stie ce sa faca. Mersi mult

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si uite asa incepe traficul de carne vie pe net... e chiar asa de complicat pentru minntea unor fetite "SA NU SE INCURCE CU STRAINI PE NET?"

| Eastwood a răspuns:

Politia nici nu se baga in asa ceva, ai inregistrarea in care el spune ca nu ii rea? Stai linistit ca nu are ce sa faca politia, ai dovada!

| assdss explică (pentru Eastwood):

Da a salvat toata discutia cu el cand i-a zis ca nu ii vrea inapoi si cand a zis tot el ca salveaza discutia ca sa fii tu sigur! si are si niste mailuri de la el ca mai mult prin mail au vorbit! iar el acu nu recunoaste nimic ca nu ca nu a zis el ca is cadou sau ceva de genul! a iurea situatia. zici ca politia nu se baga?

| Eastwood a răspuns (pentru assdss):

Pai daca ai fi politist te-ai baga in asa ceva? Sincer. Nu e furt sau altceva, el s-a oferit sa ii dea, dar trebuie o dovada cum ca prietena ta a refuzat primirea banilor.

| Nonameagain a răspuns:

Acea inregistrare, din pacate, nu este acceptata ca proba. Asta e legea la noi in Romania. Da, el o poate da in judeata dar e putin probabil. Mai repede cred ca el stiind ca este saraca, tinara, etc, vrea sa o santajeze si sa-i propuna un alt mod de restituire a banilor. Pe scurt, prostitutie. Ar trebui sa intrerupa legatura cu el. Chiar sa-si stearga contul ca sa nu o mai agaseze.

| FanLenovo a răspuns:

Nu are ce face politia.

Daca tie ti-ar trimite cineva bani in cont fara ca tu sa vrei, ai fi tu de vina?

Asa oricine iti poate trimite bani fara sa stii si apoi sa te reclame ca... etc si alte cele.

Cel ce te reclama trebuie sa aduca macar o mica dovada pentru lucrul de care esti acuzat, daca ai putea acuza si inchide fara sa ai dovezi, imagineaza-ti toata Romania era in inchisoare / la tribunal.

| assdss explică (pentru FanLenovo):

Chestia e ca ea stie ca ia trimis dar ia acceptat in momentul cand tot el e insistat ca nu ca nu trebuie sa ii deie inapoi! asa ziceam si eu politia se implica in momentul cand exista ceva un act doveditor precum el ia imprumutat si trebuie sa ii returneze intr-un anumit timp ceva la notar. in resc e ca si cum ai facut u ngest de caritate zic eu... ca asa si eu as putea trimite bani la cineva si dupa sa il reclam la politie ca domnule i-am dat bani si nu mii da

| InGrIdAlExAnDra a răspuns:

Este o treaba c-am complicata...acel om nu prea cred ca o sa se duca la politie...iar daca se duve fata daca a înregistrat convorbirile e acoperita cum ar fi... daca o cheama la politie ii arata înregistrarile... sper ca ti-am fost de ajutor!happy