| 1Mihai1 a întrebat:

Daca la BAC la engleza pic la proba orala, ce se intampla? am picat bacul?

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă nu s-a schimbat nimic față de anul trecut, atunci nu ai cum să pici proba de competențe sau oralul, cum spui tu. Până și dacă nu știai nimic luai cel mai slab calificativ, însă tot promovai. Practic, simpla prezență la examen asigură promovabilitatea.

| katy a răspuns:

Nu vad nici o sansa sa pici la o astfel de proba,subiectele sunt puierile,te intreaba despre mass-media, despre incalzirea globala(asta imi cazuse mie), sunt subiecte usoare si sunt 100% sigura ca le-ai facut si la ora de engleza.ideea e sa vorbesti continuu indiferent ca faci vreo greseala, sa vada ca nu te pierzi

| LikeNobodyElse a răspuns:

Deci nu poti pica la asa ceva.la competente ( k asa s enumesc ) ...alea le dai cu profesorii din clasa ta sau din scoala deci` am vazut cu ochii mei k nu stiau sa citeasca si tot au intrat in bac.