| MichaelParker03 a întrebat:

Salut!

In iulie am terminat scoala si m-am transferat la alta unde nu mai este niciun coleg din clasa anterioara. Aveam in clasa un coleg cu care vorbeam din cand in cand chestii ca: ce faci?; ai facut tema?; si cam atat.
Eu nu am vorbit cu el niciodata in privat si nu ne-am mai vazut de cand am terminat scoala. Nici nu ne-am bagat in seama in ultima zi.
Astazi a inceput sa ma urmareasca pe Instagram si mi se pare ciudat din cauza motivelor specificate mai sus. Sunt foarte curios si vreau sa va intreb pe voi ce credeti? De ce a inceput sa ma urmareasca pe intagram? Ce o vrea?

Multumesc!

C.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt foarte curioasa, cati anisori ai?
Ai terminat scoala generala si ai intrat la liceu?

| sierra1 a răspuns:

"Aveam in clasa un coleg... De ce a inceput sa ma urmareasca pe intagram?"

cel mai simplu ar fi să-l intrebi. Dar are și omul o curiozitate, de ce n-ar avea?

| MichaelParker03 explică (pentru sierra1):

Mi-e rusine sa-l intreb. Poate suna ciudat, dar daca nu am avut niciodata vreo treaba cu el, ma simt naspa sa-l intreb. Plus ca ar suna aiurea: "Hei, voiam sa te intreb de ce mi-ai dat follow daca noi nu am avut vreo treaba vreodata"
Si la ce te referi cu "Dar are si omul o curiozitate, de ce n-ar avea?"?

| sierra1 a răspuns (pentru MichaelParker03):

Simplu: e curios și atât

| MichaelParker03 explică (pentru sierra1):

Nu mi se pare ca ar avea de ce. Nu mi se pare ca sunt vreo persoana interesanta, dar inteleg ce zici. Decat ca mi se pare curios ca din iulie pana acum nu am mai auzit nimic unul de celalat si aveam Instagram si inainte dar s-a trezit sa-mi dea follow acum.
Dar multumesc pentru raspuns!