| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pot scăpa de frica de a mă bate cu cineva? Chiar dacă sunt destul de făcut, și tare in pumn, nu pot sa lovesc pe cineva direct in fața, chiar daca e mai slabă decât mine, pot face ceva sa scap de această frică?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un pistol improvizat e cel mai bun desi ilegal te scapa de prosti. Poate sa fie cu aer comprimat si bile mici din PVC provoaca durere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu unde locuiesti tu, dar in Romania, bataia e in afara legii.
Exceptie fac doar sporturile.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Legea străzii nu iartă niciun suflet tânăr și nepregătit. Cine știe, cunoaște

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ShaOfHatred):

I'auzi.
Si cand ai de platit cateva mii de euro pentru un pumn + un dosar penal care se poate finaliza usor cu executare, iti mai convine sa fii smardoi?

| Dismally a răspuns:

Da, poti scapa prin repetitie pana la obisnuinta - de bati de 100 de ori si nu vei mai avea probleme. Dar nu iti recomand sa faci asta, e o idee super proasta.

| 1997onur a răspuns:

Mai bine îți vezi de munca ta și treaba ta decât sate bați cu toți drogați de pe străzi. Și stai liniștit nu cred ca cineva ar vrea sate bată dacă tu nu-i faci ceva evită oamenii care sunt animale și turbați după scandale certuri bătaie și stai departe de ei ăia nu sunt oamenii.

| ShaOfHatred a răspuns:

It's in your nature. Așa e caracterul tău. Nu ne naștem toți la fel. Unii ne naștem mai agresivi, alții mai blânzi. Și evident că poți învăța să fii agresiv, doar că o să dureze până ajungi la balanță.
Și încă o chestie grea. Ca să nu-ți mai fie frică să dai un pumn, trebuie să dai pumni. Recomand să mergi la un sport de contact gen Box, Kickbox, Muay thai, ca să te obișnuiești cu a lovi pe cineva.