| costimovrin a întrebat:

Salut, stiu ca suna ciudat intrebarea, dar cand se poate considera cineva "copil de bani gata"? Daca au parintii tai magazin, te consideri de bani gata? Sau ce conditii ar trebui indeplinite sa te consideri de bani gata?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand parintii lui au afacere de milioane de € e de bani gata. Cu un chiosc nu pentru ca au de platit taxe la greu, doar aia cu parinti parlamentari sau firme multinationale o duc cel mai bine

| RAY a răspuns:

Lasa tu copil de bani gata si castiga bani tai, eu nu o sa las nimic copiiilor mei, sa munceasca naiba

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Copil de bani gata te consideri (adica ma rog... cine considera asta, nu toti), acel copil care primeste bani de la parinti de nu stie ce sa faca cu ei si se mandreste cu asta happy
In rest este ok sa aiba ai tai magazin, nu este un lucru rau, un lucru ce numai oamenii bogati il au sau ceva de genul asta. Deci nu te stresa cu astfel de denumiri.

O zi faina sa ai!

| costimovrin explică (pentru DoarBogdan):

Spre exemplu daca iti iau parintii masina si iti dau 1000 de euro sa ii spargi aiurea pe luna, esti de bani gata?

| DoarBogdan a răspuns (pentru costimovrin):

Atunci... cam da happy