| Balonaseplutitoare a întrebat:

am o mare problema.
Am chiulit de la ultima ora si a aflat diriginta.
Ce ne poate face? Eram 8 copii si au mai ramas si in clasa si nu stiu ce o sa ne faca.
Help

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai absenta. Si e posibil sa iti anunte parintii ca ai chiulit. Băiatu' vesel!

| Balonaseplutitoare explică (pentru floresdemayo):

Dar paarinti mei stiu ca am chiulit, pe mine ma intereseaza daca poate sa ne scada nota la purtare

| floresdemayo a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Pentru o singură absență nu îți va scădea nota la purtare, cel mult va fi trecută ca nemotivată. Nota la purtare se scade dacă depășești zece absențe.
Art 27 spune "10 absențe nejustificate pe semestru din totalul orelor de studiu sau la 10% absențe nejustificate din numărul de ore pe semestru la o disciplină, va fi scăzută nota la purtare cu câte un punct".
Ai grijă, nu-i da alte motive pentru a se răzbuna pe tine, știi cum se zice "capul plecat sabia nu-l taie"

| Freya1 a răspuns:

O sa va puna absenta si o sa va intrebe la dirigentie de ce ati facut asta

| MihaiNicu23 a răspuns:

O sa va puna absenta si mai multe predici la ora de dirigentie.

| kar1GaNNN a răspuns:

Sa va tina o predică, în rest nu are ce vă face.
Poate sa va spuna ca la a doua abatere va scade nota la purtare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu vreau să-mi imaginez!