| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema..am 20 de ani si ma tot intrebam de ce nu am prietena (si raspunsul l-am auzit de la mai multe fete cu care sunt doar amici) pai..nu ai caracter.Ok si eu ce ar trebuie sa fac sa am? De unde-l cumpar? Unde se gaseste? Cum mi-l formez? Intreb de genu mi se rascolesc prin cap.Fac sala de 5 ani, nu beau, nu fumez, nu merg prin cluburi, sunt strict cu alimentatie, odihna, antrenament, de ce spun ca fac sala? parca sportul forma caracterul, atunci eu de ce nu am? ce sa fac sa am?

12 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Cea mai mare greșeală pe care o poți face asta este să uiți de tine, și să fii ce vor alții. Nu trebuie să îți limitezi viața doar în căutarea răspunsurile acelor întrebări.
Rezumă-te doar la a fi tu.
Tind să cred că nu ai găsit persoane potrivită pentru tine, persoana care te poate iubi fără să te critice cu ură. Dar nu îți face probleme, o vei găsi.
Nu cred că caracterul este problema. Probabil se ascund alte însușiri care au atras atenția asupra ta. Încearcă să adopți o atitudine pozitivă totuși.
Oh, yea, uită-te puțin pe aici: https://www.fiibarbat.ro/

| JackByJack a răspuns (pentru positivity):

Nu pot fi asa deschis cum zice acolo..eu is mai retras putin (bine is dilau in general)

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu sportul formează caracterul unui om. Orice om are caracter, chiar dacă este plăcut sau mai puțin plăcut.
Fiecare însușire a omului formează caracterul.

| JackByJack a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Atunci ce nu am de nu le plac fetelor..cum zic ele nu am caracter!

| Mayar a răspuns:

Daca ai principii bine inradacinate dupa care te ghidezi in totalitate in viata ta, adica nu te indoi dupa cum bate vantul, ci ramai drept precum un stalp, atunci fata aceea nu stia despre ce vorbeste. Daca nu ai aceste principii/reguli dupa care te ghidezi in viata, vei esua mereu in orice circumstante, caci nu te ghidezi dupa nimic stabil

| JackByJack a răspuns (pentru Mayar):

Multe fete mi-au spus ca in afara de sala altceva nu stiu.Le dau dreptate..dar..nu stiu ce sa zic

| Mayar a răspuns (pentru JackByJack):

Esti varza atat la scoala cat si la schimbatul unui bec, metaforic vorbind?

| JackByJack a răspuns (pentru Mayar):

Oarecum...da

| Mayar a răspuns (pentru JackByJack):

Hihi, psi atunci stii ce ai de facut! Treci la treaba si la invatat si mai rareste.o cu oglinda. Participa acasa la munca sau la facut mancare, cauta pe internetul acesta imens detalii despre lucruri care te-ar intelepti, citeste carti.

| Criss0934 a răspuns:

Probabil ca esti prea timid, sti doar ca baietii fac primul pas, nu fetele.

| Bogdan_Bogdan_1993_quFB a răspuns:

Exista mai multe tipuri de caractere, de fapt 2 fizic si mintal! Bunfizic il ai dar mintal?