| hackerulxxx a întrebat:

Salut TPU,

Doar pentru cei care se pricep.

Am un tatuaj tribal cu rosu pe mana dreapta cam de 12 cm, as putea sa-l acopar cu unul mai mare cu umbre?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sa inteleg ca ai fost dat afara din trib? Si nu mai ai voie sa porti tatuajul tribal, este? Urgenta nu este sa acoperi tatuajul tribal, deocamdata trebuie sa fi acceptat in alt trib. Altfel, vechiul tau trib o sa te omoare. Iar noul tau trib, tribul de adoptie, o sa iti faca un nou tatuaj care va nega vechiul tatuaj tribal. Apoi, iti vor aplica un tatuaj care te va identifica ca membru al tribului de adoptie, dar asta cand vei fi considerat vrednic sa faci parte din noul trib. Cam asa functioneaza gandirea primitiva. Salut.

| hackerulxxx explică (pentru minrest):

Ba esti nebun laughing))))))))

| minrest a răspuns (pentru hackerulxxx):

Dap. Tu nu ai cerut sa raspunda cei sanatosi, ci cei care se pricep. Iar la antropologie culturala ma pricep.