| CMGeorge98 a întrebat:

Salutare! Cum scapi de frica de a vorbi in public (gen, nu stiu te simti foarte slab dpdv al vocabularului si iti este rusine sa deschizi gura)

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Anxietate sociala se numește și e cam greu sa o depășești.
Încearcă doar sa exersezi, sa nu ai contact vizual direct cu interlocutorii și sa te rezumi pe ce ai de spus.
Gândul tău mereu trebuie sa fie la "îmi termin treaba, spun ce am de spus, și revin la ale mele" și uite asa mai trece o zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expunandu-te la asta, andrenandu-te și dezvoltandu-ti încrederea în sine.