| AlexandrulS a întrebat:

Salutere, intrebare pentru cei care au comandat deja de pe TEMU. Daca comanzi mai multe produse diferite iti vin toate in acelasi colet sau iti vine curierul de 15 ori pentru 15 produse? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca le au pe toate in stoc la acelasi depozit, ti le trimit pe toata intr-un singur pachet.
Daca nu au totul, iti pot pune 2 sau 3 pachete, nu 15.

| MihaiMB a răspuns:

Normal ca peste tot, eu cred ca vin toate deodata.

| AlexandrulS explică (pentru MihaiMB):

De asta am si spus sa raspunda cineva care a dat comanda pentru ca la eMAG daca iei 5 produse si se intampla sa nu fie de la acelasi comerciant iti vin 5 curieri.

| Hyperion7 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Pai logic vorbind, distribuitorii de pe eMag nu sunt una și aceeași cu Temu.
Temu vinde produse care îi aparțin și le pune în aceeași cutie sau mai multe (daca sunt voluminoase), in timp ce la eMag ar fi imposibil sa primești totul în același colet pentru că na, fiecare distribuitor are o locație diferită și procesul de colectare și de trimitere al produselor ar fi cu siguranță mai greoi și mai lung

| AlexandrulS explică (pentru Hyperion7):

Acesta este motivul intrebarii mele ca nu stiam mai nimic de cei de la Temu, am crezut ca sunt un fel de market place ca la eMAG unde sunt sute/mii de comercianti individuali. Multumesc de clarificari!

| Hyperion7 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Nu,nu e precum AliExpress sau eMag.