| anonim_4396 a întrebat:

Se sarbatoreste Halloween in Romania? Adica ies copii cu "nedati sau nu ne dati" sau nu?

26 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică la cersit? Păi nu îi vezi tot anul prin tramvaie? Sau la metrou?

| sappy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si e mai frumos de Craciun cand copii iti violeaza urechile cu colinde.Sincer ar fi mai interesant de Halloween macar ar stimula imaginatia cu creatia costumelor!

| Mădă0611 a răspuns:

Eu n-am vazut nimic dubios. thinking

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Wow, asta da minune. ai iesit pentru 3 secunde de la religie laughing.
vezi ca am o intrebare "Noua" la conversatii.m-ar interesa raspunsul unei fete mai "trezite". trebuie sa apara

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps_ ai unul din cele mai ciudate avatare laughing asta e clar.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Misun acolo pentru amuzament laughing, si ti-am zis ca in rest doar la categoriile unde raspunsurile mele sa nu aiba un "puternic impact emotional" devil, adica muzica, stiinta si filosofie, conversatii si filme.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, nu e printre subiectele mele, nu stiu de'astea cu pupici, intalniri, iubareli, sorry. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Cati ani ai? sau na, esti macar majora?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fac 27 peste cateva zile devil, dar nu ma intereseaza iubarelile, ateismul meu nu inseamna doar "dumnezeu nu exista".

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

"Fac 27 peste cateva zile devil, dar nu ma intereseaza iubarelile" pai la varsta ta si nu te doare de "iubareli", esti sexista sau ce? laughing ( in gluma vorbind) ai ceva contra baietilor sau ce? e prima oara sa aud de la o fata de varsta ta asa ceva. astea la 15 ani numai pot de "iubiti" si tu la 27 cica nu stii "mai nimic"

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost si eu mica si proasta, dar nu atat de proasta ca astea cu gagici la 10 ani. Stiu ca nu exista iubire, e doar dorinta, scopul ei e transmiterea genelor/perpetuarea speciei, dar daca nu vreau copii (viata inseamna suferinta), n-am de ce sa imi bat capul. Nu imi place subiectul asta ca nu vreau sa "trezesc" pe nimeni, unii sunt fericit crezand in iubire pura, aia lipsita de dorinta, in suflete pereche, iar daca ma intreaba, le raspund, ca mintind pierzi firul si incepi sa te contrazici. tongue Apropo de stiut nimic despre relatii, oamenii sunt diferiti, nu exista doua persoane care sa perceapa identic acelasi lucru, asa ca nu are rost sa intrebi chestii care tin de perceptie, decat de plictiseala sau curiozitate, nu pentru ajutor.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Esti ciudata ( in sensul bun, oarecum ). la multi ani pentru cand ti-e ziua. papa

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti genul care crede in iubire si suflet pereche si acum respingi ideile noi, ca prezinta un pericol. laughing Multu. Papa.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Eu? rolling on the floor. nu. "doamne fereste". doar ca esti oarecum ca mine, si de aia am zis ca esti ciudata in sensul bun. nu puteam zice ca doare esti o cidata, in sensul rau ca atunci m-as fi facut singut un ciudat si jumatate. doar ca in ziua de azi subiectul iubire e cam tabu la mine. cand ii vad pe astia si la varsta mea de 20 de ani, dupa 2 saptamani deja cu te iubesc in gura mi se face greata. una la mana ca se prostesc si 2 la mana ca nu cred ca e adevarat. la ex, care am stat cu ea 3 ani si, abia dupa un an am simtit lipsa ei dimineata si m-am dus direct si i-am zis ca o iubesc, si "primul sarut" a fost dupa ceva timp. dar in ziua de azi nu stiu cum sa ma mai "port" oarecum cu o fata. prea multa curvareala si prostie. mai nou daca nu te saruti din prima noate sau faci sex, nu o iubesti cica. cum am zis, multa prostie. app de idei noi, sunt foarte deschis la sugestii laughing.

| sweetnov a răspuns (pentru Mădă0611):

Imi place cum gandesti aici. happy
+1

Endoryus e prea ciudat pentru ca vede pe toata lumea ciudata. laughing rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns (pentru sweetnov):

Mereu am gandit asa, dar esti tu naspet, adica n-ai sweg, si te agiti fara sa incerci sa intelegi ce vrea omu sa zica, si-l faci sa scrie cateva randuri degeaba. phbbbbt

| anonim_4396 explică (pentru sweetnov):

laughing. macar de as fi gresit, stii tu

| sweetnov a răspuns (pentru Mădă0611):

Hai ia nu ma mai speria cu avatarul tau! tongue
Deja am destule sperieturi de la Halloweenul asta.

| sweetnov a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, normal ca gresesti in multe privinte. Nu stau sa iti tin acum prelegeri, dar si Dr. House mai esua uneori, stii... oricat de perfect parea mereu punctul lui de vedere.

| Duucu a răspuns:

Nu se face nimic de Halloween in Romania... nu se poate de fapt. Nu e sarbatoarea noastra, tot ceea ce vezi prin cluburi sau la TV e doar o incercare esuata, sentimentul sarbatorii e mult mai diferit in tara de origine.

| sweetnov a răspuns (pentru Duucu):

Tocmai ce am raspuns eu mai sus, doar ca nu i se mai spune si Halloween. ^_^

Si cei care tot cersesc "ne dati sau nu ne dati" poarta costumele lor tot anul. big grin

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Am fazut cate un eveniment dar mi se pare cam patetic in comparatie cu Cracinul sau anul nou.Totusi poate vom adopta si noi sarbatoarea asta in viitor.

| sweetnov a răspuns:

Cu siguranta vezi mai multi tigani cersind in perioada asta pe trenurile personale ale CFR.

| 7Biscuitee a răspuns:

Pai....Petreceri se mai fac, dar la colindat (ne dati ori nu ne dati ) nu, nu se merge. big grin

| anonim_4396 explică (pentru 7Biscuitee):

Petreceri cum? in costume sau ce?

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, in costume. Unele cluburi organizeaza petreceri de halloween unde tinuta este obligatorie.