| anonim_4396 a întrebat:

Si? Cam ce v-a adus Mosu`? Adica va intreb pe aia la care a venit deja,pentru ca stiti faza - se mai intampla inainte de Craciun cu cateva zile sa aveti vreo combinatie-ceva,cum ar fi de exemplu vreo amenda de circulatie sau/si un carnet suspendat,un copac cazut peste masina cand nu mai aveati Casco ca se expirase,sau - mai grav - v-ati certat cu neamurile c-a fost porcu` prea mic si s-a impartit aiurea,ori…si mai grav – sa iti vina acasa citatia de divort,adica deci ca te lasa nevasta, dupa vreo 10 ani de casnicie…
Cum a fost in cazul meu…
In fine, lasam asta.Deci ce v-a adus Mosu`?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

happy
O pereche de manusi, un parfum, trei carti si multe dulciuri.
Doua le-am citit, mai demultwinking

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

La mine inca nu a venit!

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Dar acum a venit, nu-i asa?
Zici ce ti-a adus?
Sunt curios, doar.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Deci ca sa-ti zic si eu acum – la mine a venit mai devreme.De doua ori.Prima data prin noiembrie la-nceput, cand mi-a adus o iubita, apoi pe la sfarsitul lunii-iar cand mi-a dat o garsoniera…Amandoua bune, frumoase, cu tot ce trebuie…
Si am fost tare fericit.
Apoi a venit acu` de Craciun-iar.Iti dai seama - cand l-am vazut m-am taiat ca maioneza, c-am zis imediat ca ceva nu e in regula…
Pentru ca mi se paruse si mie ciudat atunci sa primesc doua cadouri la pachet deodata-asa - intelegi? - dar am zis sa merg pe burta ca-i mai bine, adica ma gandeam si eu ca m-am scos…
Numai ca el, cum spuneam, s-a prins si s-a intors ca sa-si corecteze eroarea la loc, din pacate.Si mi-a luat fata.Pe 26-acu` - zic.Adica a doua zi de Craciun. Daca-ai mai pomenit asa ceva…
Era buna fata, tanara, la vreo 24-asa, frumusica, harnica, toate alea, dar…a spus o prostie mica, si eu n-am putut s-o iert neam.Adica pana si-a cerut ea iertare de 3 ori,si nu stiu ce mai zicea pe-acolo,eu deja n-o mai auzeam, am scos-o de la ficati in numai o zi si-o noapte, ca si cum nici n-ar fi fost.
E urat tare cand esti mintit, eu nu stiu cum or sta unii impreuna numai ca sa se minta in fiecare zi…
Pe bune.
Ok, in fine.
Voiam sa-ti zic altceva – imi esti tare draga, da nu stiu de ce…
Bine…
Nu-ti zic ``la multi ani``, ca mai vorbim zilele astea…

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Uff, complicata e viata.
Nici nu stiu ce sa zic. E o vorba, "easy come, easy go", dar cred ca nu ti-ar placea sa o folosesc acum, asa-i? ca nu stiu cat de usor a fost... si nu e nici prea incurajatoare.
Vorba asta are corespondent si in romana, dar suna ca naiba.
M-am gandit de multe ori la treaba asta, si cred ca increderea e daca nu cea mai, macar printre cele mai importante simtiri omenesti... e tare greu sa o simti, sau sa o inspiri altcuiva. Si usor de pierdut.
Eu nici macar nu mananc la restaurant, n-am incredere ca s-a spalat bine bucatarul pe maini.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Deci a venit din nou.A 4-a oara.Ieri.Mi-a adus fata inapoi.A plans ea, a mai zis nu stiu ce-iar, a spus si ca sunt un barbat minunat (aici cam are dreptate) – si-am iertat-o.Bine,nici ea nu omorase pe nimeni - e-adevarat – dar eu cand vine vorba la o adica de onoarea mea de familist…ma-ntelegi tu…
Bine.M-am gandit sa-ti zic la multi ani ce e 31 azi, de asta iti scriu acum…
Si iti doresc sa fii fericita…
Si tot draga imi esti, nu s-a schimbat nimic.
Ma duc sa-i spun si lu` NOname ceva frumos, ca sa nu se supere pe mine.Si ea mi-e draga, da` nu-i mai zic asta, ca stie din anii trecuti…
La multi ani…

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

La multi ani! si tie happy

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

happy
O pereche de manusi, un parfum, trei carti si multe dulciuri.
Doua le-am citit, mai demultwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O geaca de motociclist cu lanturi... O iubesc. Acum serios, chiar ai patit faza cu divortul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faza cu divortul e adevarata, iar aia cu porcu` la fel...
Si tie trebuia sa iti aduca un motor, ca geaca ti-o luai si singur dupa aia...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Parintii îmi spun ca îmi pun viata in pericol daca îmi cumpără un motor, asa ca mă mulțumesc deocamdată si cu geaca. Si, îmi pare rău, se pare ca nu prea ai un Crăciun fericit. sad Dar tot răul spre bine.