| Doarunaltutilizator a întrebat:

Stiti ca acum vreo 3 ani era mare agitatie legata de Rosia Montana si acum mai auziti pe cineva vorbind despre subiectul asta?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu s-a mai întâmplat nimic concret cel mai probabil iar în timp subiectul se stinge.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu...pana si eu uitasem de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar asa e la noi cand vine vorba de orice subiect. Se face putina valva, aia de la conducere se prefac ca rezolva problema, se asterne linistea si pana la urma problemele tot acolo sunt. Mai stii de tam tam-ul cu cainii vagabonti dupa ce a murit copilul ala de 3 ani? Dupa se mediatiza orice caz in care un om era atacat de un caine in perioada aia. Primariile au zis ca o sa-i stranga dar ce sa vezi nu s-a intamplat asta.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Din pacate asa e, frate uite unde a ajuns tara.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Atunci a murit un copil care nu a avut nici o vina, acolo e vina autoritatilor care nu s-au ocupat de problema asta in timp.
Cati ani au trecut de atunci? 3, 4? de atunci pana acum au facut ceva ca sa rezolve problema cu maidanezii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Bineinteles ca s-au agitat putin cand era presa pe ei si cand s-au mai linistit apele si-au vazut de treaba. Trebuie sa moara mai multa lume ca sa faca si ei ceva, din proprie initiativa doamne fereste - nu se pune problema de asa ceva. De ce s-ar gandi " Hmm, poate ca eu imi plimb fundu cu masina, dar altii trebuie sa mearga pe jos iar cainii sunt imprevizibili - ia sa-i strangem ca sa nu se trezeasca prostu care ma voteaza atacat de caini. " Dar aici mai intervin si babele alea care nu ii lasa pe hinghieri sa-si faca meseria, egoism pur. Daca tot vor cainii aia sa ii ia si sa-i tina in casa/curte si sa-i plimbe cu lesa.