| RAY a întrebat:

Trăim ca sa muncim sa facem banii si sa ii cheltuim?
Un hedonism ciclic

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Traim ca sa muncim ca sa facem bani sa ne distram

| Mosotti a răspuns:

In curand omu va munci ca sa nu moara si atat, ca nu isi va mai permite ceva bun din banii aia, si e ceva acolo bun totusi, care sa-i faca sa vrea sa traiasca mai departe.

| halogen001 a răspuns:

Trăim pentru ca să executăm necondiționat programul de viețuitoare înscris în codul genetic de selecția naturală. Muncim pentru a putea avea resursele necesare executării programului de viețuitoare: adaptare la mediu, supraviețuire, strângere de resurse și înmulțire. Tot ce ne dorim e înscris genetic de selecția naturală și în urma interacțiunii cu mediul înconjurător. Comportamentul omului e determinat genetic și prin învățare, iar rațiunea ocupa un loc secundar.