| random1620 a întrebat:

Unde si cum pot cunoaste persoane (din liceul sau orasul meu) care sunt dispuse sa ne imprietenim?

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Implica-te in activitati extrascolare gratuite. Un club de teatru, dans, muzica, film, fotografie, informatica... Orice.
Acolo vei da de elevi din alte clase sau alte scoli, dar din aceeasi zona.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e in intrebare: in liceul si orasul din care provi.

| random1620 explică (pentru anonim_4396):

Explain how

| Hammurabi a răspuns (pentru random1620):

"Explain how"

Voi cei din generațiile astea mai noi, vreți tot timpul să știți care e butonul pe care trebuie să apăsați, pentru ca să se întâmple aia sau ailaltă. laughing
Nu toate merg așa.
Nu-ți poți face rost sau comanda prieteni precum pizza.

Răspuns utilizator avertizat
| random1620 explică (pentru Hammurabi):

Nu cautam un buton pe care sa apas sau sa dau comanda de prieteni, cautam modul prin care pot cunoaste persoane de varsta mea...

| Hammurabi a răspuns (pentru random1620):

Păi, persoane de vârsta ta, nu sunt peste tot în jurul tău, zi de zi?
Nu există un "mod" sau un "ritual" pe care să-l execuți pentru a cunoaște pe cineva.
Ține numai de inteligența ta, de comunicativitatea ta, de abilitatea de a te face plăcut, de a-i stârni interesul și atenția, etc.
Nu-ți va da nimeni o rețetă.
Pentru că, nu există "rețetă" la așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce? Pentru sex cred eu, poti gasi pe tinder, badoo etc.

| random1620 explică (pentru anonim_4396):

Pentru iesit in oras

| anonim_4396 a răspuns (pentru random1620):

Sunt bune ce am zis mai sus si pentru asta.