| Fatamuntilor a întrebat:

Unde sunt zapezile de altadata?
In ferestra imi bate un soare primavaratic.
Ma uit pe calendar e ianuarie (gerar )
Ma uit pe geam, poate, poate vad un petic de zapada.Cu toate ca stau la munte, nici pomeneala. Poate pe partie, dar si aia artifiala (pentru turisti )
Ma uit pe cuier am haine de iarna!
Ce-i de facut?laughing

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
este adevarat ceea ce graiesti tu si privim cu nostalgie in trecut cand sarbatorile de iarna aveau alt farmec cand totul era acoperit de mantaua alba.dar cel de sus va avea grija si va trimite un asternut imaculat atat de mult asteptat de cei mici/de noi dar si de agricultori si nu numai, asa ca, credinta si totul va fi bine.
O frumoasa zi sa aihappy

37 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Vreau şi eu să-mi bată acest soare în fereastră crying Am văzut multe întrebări în care se cere zăpadă... nici la mine nu e zăpadă, dar e frig şi ceaţă!
În ce zonă staţi voi că vreau şi eu vreme primăvăratică, nu-mi place frigul deloc!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Vin prin Martie, ai rabdare laughing

| Lightning1997 a răspuns (pentru mona):

Nu cred, de obicei vine vara in aprilie.

NOname
| NOname a răspuns:

Iată că a venit şi Crăciunul mult aşteptat. Şi la tine?hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Bineinteles! Doar stau la munte ce naiba!laughing
Acum isi scot astia pe partie cheltuala! Sper sa reziste si la vacanta elevilor cand traficul va fi mai mare!

| Kirito21 a răspuns:

Uite ca a venit si iarna big grin

| Fatamuntilor explică (pentru Kirito21):

Nici chiar asa!hee hee