| anonim_4396 a întrebat:

Va considerati o persoana morala?
Argumentati.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sigură că nu am de gând să mă etichetez, că moralitatea e relativă şi că cel mult fapta poate fi morală sau imorală, nu omul?

Da, sunt sigură. De ce?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu doar sunt.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

De ce crezi asta?

esti absolut sigura?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigură că nu am de gând să mă etichetez, că moralitatea e relativă şi că cel mult fapta poate fi morală sau imorală, nu omul?

Da, sunt sigură. De ce?

| harciog a răspuns:

Nu ma pot considera decit o persoana.

| xXdoareuXx a răspuns:

Eu una nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, stiu ca se intampla sa mai cedez, dar sunt peste media la care altii ar face asta...

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu.

| UnBaiatDubios a răspuns:

Ma consider un om imoral pentru ca nu respect nici o norma morala care este impusa de societate.Imi creez propriul meu sistem de valori.