| UnGandCald a întrebat:

Va intelegeti bine cu parintii?big grin

8 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Bună draguttza,
Nu 'bine', foarte bine. Mama, este şi cea care mi-a dat viaţă, îmi dă sfaturi, mă ajută cu orice etc, adică este şi prietena mea. Tata, de când eram mică, era puţin mai serios. Dar mă iubea enorm. Dar dorea de la mine, o purtare bună, note bune, adică o purtare demnă de un viitor om respectabil. Şi acum, le mulţumesc amândurora, pentru tot. M-au ajutat foarte mult, cu tot.

Numai bine.

| PetreConstanta a răspuns:

Parfum

| Marghioalaa a răspuns:

Da

| harciog a răspuns:

Am observat ca pina la o anumita virsta a copiilor parintii "impun"intelegerea.De la o anumita virsta copiii o impun.Numai cei "sfinti"sint in stare sa sara peste astea dar sa nu impuna nimic ci doar sa faca in asa fel incit sa fie acceptati de toti, in acelasi timp.

| Heart2014 a răspuns:

Da,ma inteleg chiar f bine cu parintii mei, dar bineinteles mai avem si certuri.

| StoicaAndi a răspuns:

Dar ce intrebare e asta nu te priveste pe tine habar nai la cine sa dai fundita intrebari fara rost sunt acestea.Ai noroc ca TPU implica asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oribil!

| HDeNiSaR a răspuns:

Personal da!
Mama mă trage spre calea cea bună, iar tata încearcă cu toată forţa să mă tragă de pe ea.Dar acum pe bune! cu cât ai mai multe încercări cu atât devii mai puternic pe plan spiritual.
Pe mine m-au ajutat foarte mult sfaturile din Tinerii se întreabă-Răspunsuri Practice
http://download.jw.org/files/media_books/26/yp1_M.pdf