| Lupică27 a întrebat:

Voi astia care le aveti cu retelele de socializare lamuriti-ma si pe mine cu o chestie.
Cum fac sa contactez pe cineva prin telegram? o persoana care are canal de Youtube a dat mesaj sa o contactez pe telegram dar nu stiu cum e cu asta ca nu stiu d-astea, e ca whats app? m-am uitat pe cont la persoana respectiva si nu are nici un contact, nimic.
Si ce e mai exact telegram asta?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Se poate si fara numar de telefon. Cauti persoana dupa nume, simplu. P.S. Telegram e mult peste Whatsapp si restul. Chiar merita sa iei varianta premium (desi nu e musai).

| VoidEternal a răspuns:

Stai cuminte. E 100% fake cererea.

| Lupică27 explică (pentru VoidEternal):

De unde sti ca e fake, n-am dat nici un detaliu si nici nu doresc. Tu crezi ca eu sunt copiii astia pe aici care ii vrajesc altii cu hau-hau miau-miau.

| VoidEternal a răspuns (pentru Lupică27):

E clasica mișcarea. Ai câștigat nu știu ce, te-am selectat pentru o vacanță, scrie pe telegram, Snapchat, etc. Pe fiecare cont mare găsești n comentarii cu scrie-mi pe telegram. Orice mesaj care te scoate din platforma poți considera că e fake.

| Lupică27 explică (pentru VoidEternal):

Nu e nimic cu ai castigat si cu altceva, e mesaj personal, in fine las-o asa. Eram cuiros care e faza cu telegramu

| Standt a răspuns:

Telegram asta e o alta platforma ca whatsapp.
L-am incercat o data de curiozitate. Trebuie instalat pe telefon ca si whatsapp.
Nu are acolo in Youtube (sau nu ti-a dat) un numar de telefon sau un nume de user? Daca nu, ti-a scris la vrajeala.

| Lupică27 explică (pentru Standt):

Fara numar de telefon nu poti adauga nimic pe telegram nu? e ca whats app?
Banuiesc ca numele e acelasi ca cel de Youtube, nu stiu p l m.

| Standt a răspuns (pentru Lupică27):

Din cat imi amintesc, la Telegram ai doua variante. Numarul de telefon sau un nume. Numele nu e obligatoriu sa fie acelasi cu Youtube. Dar daca userul vrea sa fie gasit, foloseste acelasi nume.