| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti ca sa va racoriti pe caldura asta si sa nu muriti in mijlocul strazii?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apă, evantai, haine lejere, răbdare multă...

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Rabdare? crying Ce-i aia?

| darrio2007 a răspuns:

Ca sa nu mor in mijlocul strazii prefer sa merg pe trotuar.Seara.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stau in apartament. Pereti de beton, izolatie polistiren, orientare la Nord, parter. Am tinut geamurile deschise (intentionat) si am in jur de 25 de grade acum, daca nu tineam geamurile, aveam 22-23, ca de obicei. Afara au fost 31-33 grade (la umbra), zilele astea.
Pe afara am umblat putin pe jos, si nu parea chiar insuportabil, era umiditatea destul de scazuta aici. Cu masina sunt oarecum norocos ca am umblat zilele astea cu una aproape alba, cu geamuri foarte fumurii, si nu se incinge deloc, ramane temperatura de afara. In mod normal umblu cu una de culoare inchisa, aia se face cuptor si la 20 de grade...
Pentru pietoni, parcurile, supermarketurile (mai ales in zona cu vitrine frigorifice) si aleile umbrite dintre blocuri, sunt o scapare eficace. Bineinteles, nu poti sta mult timp pe afara fara apa, deci o sticla cu apa e obligatorie, daca pleci pentru mai mult timp.

| Drimmero a răspuns:

Stai prin casa la adapost pana cand se intuneca si se lasa racoare, apoi iesi p-afara!

| OldSoul a răspuns:

Beau bere rece...

| WaterDrop a răspuns:

Mi-am vandut sufletul asa ca acum imi este frig la 50 de grade, nu`mi pasa.

| LostInPark a răspuns:

Pe timpul verii m-am angajat pe ambulanta ca asistent.In caz de mi se face rau, timpii de asteptare sunt aproape inexistenti.

| sorana2998 a răspuns:

Incerc sa ma imbrac destul de subtire, beau suc foarte rece..incerc sa merg pe unfe este umbra.