| RAY a întrebat:

Voi nu regretati timpul pierdut pe internet?

13 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu,daca iti folosesti timpul ajutand pe cineva de ce ai considera ca este timp pierdut? Ai ce invata de la oricine si nu stii niciodata daca nu vei ajunge sa te imprietenesti cu cineva de pe internet si in viata reala.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cateodata regret dar ma gandesc ca am facut si lucruri folositoare,am citit informatii despre religie,geografie,astronomie, sport, istorie, filosofie, psihologie etc.Am ascultat muzica, am vorbit etc.
Am facut si lucruri folositoare dar si lucruri inutile.Regret,dar putin.
Eu prin internet mi-am dezvoltat vocabularul, imaginatia, am aflat lucruri noi etc chiar daca am mai jucat si jocuri.Mi-am facut si cativa prieteni etc.
Regret si nu, vorba aialaughingNumai bine

| DyNo a răspuns:

Eu personal nu pierd timpul pe Internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam exagerat zis ''timp pierdut''. Pe internet poti face anumite chestii care nu le poti face si in ''viata reala'',

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru 30 de min din ora care o stau pe zi pe net, nu as zice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu regret. Pentru ca nu l-am pierdut, ci l-am castigat. Am stat pe net sa aflu, sa descopar, sa ajut, sa scriu, sa ma informez, sa ma relaxez. Nu consider ca am stat aiurea, deci nu regret nimic. Si in schimb, daca cineva regreta, consider ca nu are rost sa faca asta. Timpul oricum s-a dus, asa ca nu poate avea grija decat de cel pe care il are acum in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeam si eu ca regret. Pana mi-a povestit un coleg despre 7 coreeni care stau toti in aceeasi casa ca niste gay si joaca LoL zi si noapte. Ala timp pierdut. Dar da, folosesc povestioara asta doar ca sa ma consolez. Imi cam irosesc viata intr-adevar, nu doar pe net. Planuiesc sa schimb asta, chiar ma gandeam ieri ca am inceput sa ma urasc.
Cat despre TPU...nu, nu regret timpul petrecut aici, am invatat multe lucruri noi citind intrebarile altora, m-am distrat citind intrebari tampite sau punandu-le. Si am primit sfaturi bune in general.
Regret cum ascult muzica ore in sir fara sa fac nimic. Asta regret. Si regret ca m-am apucat de un serial la care m-as uita si acum, daca mi-ar merge bine net-ul.
Si la sfarsitul vacantei(daca voi realiza ce mi-am propus sa fac) voi intreba cum si-au petrecut altii zilele libere, doar ca sa vad cum ei au dormit in timp ce eu nu mi-am irosit timpul. Dar acum e pima zi si...na mai stau putin pe net big grin

| rutanklan a răspuns:

Depinde cum il pierzi.

1. daca te informezi despre stiri, noutati despre 'vedete' si Facebook, atunci e cam pierdut.
2. daca asculti muzica... NOPE.
3. daca citesti ceva despre stiinta, istorie, geografie, arhitectura, muzica, arta, mecanica, electronica, electrotehnica, mecatronica, robotica, medicina, farmaceutica, biologie, biofizica, fizica, chimie, botanica, literatura(cateodata), psihologie, zoologie, (religie cateodata) atunci nu e timp pierdut.

| RAY explică (pentru rutanklan):

Ma refer la TPU

| Hevnoraak a răspuns:

"Time spent having fun is not time wasted"

| Phx a răspuns:

Ba da.
Utilizez excesiv internetul, în scopuri inutille. Dar cum n-am găsit până acum altă activitate care să-mi capteze interesul la fel de mult cred că o să continui până-mi fac praf sistemul nervos sau până vărs cola pe laptop.

| RAY explică (pentru Phx):

Dramatic, nu iesi la o cafea cu mine? am cafea cu cianura

| Phx a răspuns (pentru RAY):

Tentant, dar nu.